בכיר בחמאס חושף: כך נכנס הכוח המיוחד לעזה

ארגון הטרור טוען כי אנשיו קרובים לסיים את חקירת פעילות הכוח המיוחד של צה"ל בעומק הרצועה שהסתיימה בתקרית אש מול מספר מחבלים. עיתון לבנוני מצטט בכיר בחמאס שחושף כיצד נכנס הכוח לרצועה ואיך פעל בה

חקירת תקרית האש בין הכוח המיוחד של צה"ל לאנשי חמאס בעומק הרצועה נמשכת, כשבמקביל בארגון הטרור ממשיכים לפרסם ממצאים חדשים מהחקירה אותה מבצעים אנשיהם.

העיתון 'אל-אחבאר' הלבנוני מצטט בכיר בחמאס שטוען כי הכוח נכנס דרך מעבר רפיח תוך שהוא עושה שימוש בתעודות זהות מזויפות. בנוסף, כך לטענת הבכיר, החיילים נכנסו בזמנים שונים כדי לא לעורר חשד.

את הציוד הכבד הבריח הכוח דרך מעבר כרם שלום. סייען מתוך הרצועה הכין עבור הכוח שני כלי רכב, כך לטענת הבכיר.

לדבריו, הכוח פעל בעזה זמן רב ושתל במוקדים שונים אמצעי ההאזנה מתקדמים.

הפעולה שהסתבכה: האופוזיציה בעזה חושפת פרטים שמביכים את חמאס


כפי שדיווחנו בעבר, מאז תקרית האש שבה נפל סא"ל מ' בחאן יונס משווק חמאס את האירוע כניצחון גדול של אנשיו שהצליחו לבלום פעולה ישראלית חשאית בעומק השטח. אלא שארגוני האופוזיציה ברצועה מפרסמים בימים האחרונים פרטים חדשים על פעילות הכוח והתקרית המדוברת, פרטים שמביכים מאוד את הנהגת חמאס.

בדף הפייסבוק 'הבלוג של אבו עלי' הובאו פרטים שפורסמו בתקשורת הערבית ובאמצעי המדיה של ארגונים המתנגדים לחמאס באשר להשתלשלות האירועים. להלן עיקרי הדברים

גורמים המזוהים עם פת"ח או עם ארגונים סלפים בעזה מתארים כך: אין מדובר באירוע נקודתי כי אם במבצע שנמשך פרק זמן ארוך. לכוח הישראלי שנחשף היה מבנה בתוך עזה אותו שכרו יחד עם חלקת אדמה מקצין משטרה עזתי המכונה אבו טעימה. על האדמה שהושכרה הוקמו אוהלים ומעבדות במסווה של מחסנים לסיוע הומניטרי לתושבי הרצועה. אנשי הכוח הישראלי הסתובבו בין בתי תושבים ברצועה, נכנסו לתוכם וכך גם הצליחו לבקר כמחלקי סיוע בתוך בתים השייכים לפעילי חמאס. בצהלך ביקוריהם שתלו אמצעי ציתות והצליחו לחשוף מיקומים של מרכזיות תקשורת, פתחי מנהרות ומיקומים של משגרי טילים.

לטענת מקורות אלה, לאחר שהכוח הישראלי נחשף חזרו אנשי הכוח לשטח שהיה בבעלותם, אספו טכנאים וציוד שהיו במקום ואז הצליחו להמלט באמצעות מסוק אפאצ'י שנחת, לראשונה מאז האינתיפאדה השנייה בתוך תחומי הרצועה והמריא ללא פגע.

עוד מעלים גורמי האופוזיציה טענות לפיהן הכוח נפגע בכלל מירי תועה או מירי כוח החילוץ.

הם מציינים עוד שאת הנשק בו נופף יחיא סנואר בעצרת האחרונה מצאו ילדים זרוק על האדמה באזור בו הופצצה המכונית ששימשה את הכוח שחולץ ואנשי עז אדין אלקסאם לקחו אותו מאותם ילדים.

לסיכום שואלים האופוזיציונרים כיצד מעז סנואר לנופף מול הקהל באקדח שעה שהוא עלה לחמאס ב 7 מאנשי יחידת העילית שלהם. עוד לועגים לסנואר על כך שאינו מעז לפגוע בחיילים ישראלים ובשל כך ירו אנשיו קורנט לעבר אוטובוס ריק ואפילו לא הצליחו להרוג את נהג האוטובוס.

המקורות אותם ציינתי מביאים מקרים מביכים נוספים מבחינתה של חמאס בהם החיסול של מאזן פקהאא אחראי תיק הגדה בחמאס, בירי מטווח אפס במרכז הרצועה. וכן דיווח על כך שאחיינו של יחיא סנואר גוייס כדי לשתול בג'יפ הצבאי של סנואר מכשירי ציתות.

מקרה מעניין נוסף ,עליו מרחיבים המקורות הוא מבצע צבאי דומה לזה שנחשף בשבוע שעבר שעוסק באירוע שחלקם ודאי זוכרים, בו התפוצצה מרכזית טלפונים לפני מספר חודשים ממולכדת באזור אלזואידה במרכז הרצועה. באירוע זה נהרגו מספר אנשי יחידת העילית של עז אדין אלקסאם והוטל עליו איפול מלא מצדה של חמאס.

המקורות חושפים כי משת"פ של ישראל רכש חלקת אדמה הנמצאת בסמוך למיקום של אותה מרכזיית טלפונים עזתית. על אדמה זו הקימו הכוחות הישראלים מחסן לקרקמיקה שהוכנסה על גבי משאיות דרך כרם שלום. המבצע ארך כחודש במהלכו הצליחו הכוחות הישראלים למלכד (וככל הנראה לשתול ציוד האזנה) את מרכזיית הטלפונים ללא כל הפרעה בסיוע משת"פים מקרב אנשי עז אדין אלקסאם.

אפשר בהחלט להתרשם שהמבצע שנחשף לא היה הראשון מסוגו. כל מבצע כזה שלא נחשף הוא תמונת ניצחון שאף פעם לא ראיתם ולא תראו.

מקור: דף הפייסבוק 'הבלוג של אבו עלי'

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *