צילום: צילום: יונתן זינדל / פלאש90

בעקבות היעדרות: המחנה הציוני משעה את טיביב; "מהלך מטופש וילדותי"

אחרי שהצעת החוק שהוגשה המבקשת להשוואת את קצבאות הזקנה לשכר המינימום, נפלה על חודו של קול אחד, כאשר חבר הכנסת טיבייב, נעדר מההצבעה, בסיעתו משהים אותו מפעילות פרלמנטרית • טיבייב: "חסון איבד לאופוזיציה אצבע לחודש שלם"
 • מעוכבי שידוך? הגאון הרב אזרחי נחלץ לעזרתכם: 'ברווח בקרוב ובנקל'

  תוכן מקודם

 • מזעזע: התאלמן מאשתו ואיבד את מאור עיניו

  תוכן מקודם

 • היתומים זועקים אמא נפטרה מחיידק אלים ואין מי שיעזור לנו

  תוכן מקודם

 • חתונה ללא כלה?! עוד שבועיים היא מתחתנת ואין לה עדיין שמלה

  תוכן מקודם

בעקבות היעדרותו מההצבעה בכנסת, סיעת המחנה הציוני החליטה להשעות מפעילות פרלמנטרית את חבר הכנסת מטעמה רוברט טיבייב.

כזכור, במהלך היממה שחלפה בקואליציה צלחו את יום ההצבעות בכנסת והצליחו להפיל את כל החוקים הפופוליסטים של האופוזיציה, שבחלקם היו אנטי דתיים, כמו הצעת חוק של יש עתיד, שביקשה לבטל את חוק המרכולים ולאפשר את פתיחתם בשבת.

מה שעזר לקואליציה הצרה לצלוח את יום ההצבעות, היה היעדרותו של ח"כ חיליק בר מהמחנה הציוני השוהה בחו"ל ובנוסף לו חברו לסיעה ח"כ רוברט טיבייב, שהחליט להימנע מהצבעה ולא להצביע יחד עם חבריו באופוזיציה.

בשעת ההצבעה על הצעת החוק של חבר סיעתו איציק שמולי, המבקשת להשוואת את קצבאות הזקנה לשכר המינימום, עמד טיבייב מחוץ לאולם המליאה ובכך בעצם סייע לקואליציה לטרפד חוק זה, כאשר הוא נפל על חודו של קול אחד בלבד, אותו יכל טיבייב לשנות.

בסיעתו, המחנה הציוני, כאמור, החליטו להטיל על החבר כנסת הסורר סנקציות והחליטו להשעותו מפעילות פרלמנטרית. "בימים האחרונים פעלנו לגייס את כל סיעות האופוזיציה לטובת הצעת החוק החשובה הזאת, שלבסוף נפלה בפער של קול אחד. ח"כ טיבייב בחר במופגן ובזמן אמת להתעלם מדרישת נציגי הסיעה להשתתף בהצבעה, וזאת ללא כל הצדקה. מדובר באקט חמור של הפרת משמעת סיעתית בנושא עקרוני וחשוב", נאמר בהודעת הסיעה, כשאף לאחר התייעצות של ח"כ יואל חסון עם יו"ר המפלגה אבי גבאי ויו"ר האופוזיציה ח"כ ציפי לבני הוחלט להשעותו מפעילותו הפרלמנטרית למשך חודש, כשהוסיפו, כי "אם במהלך החודש הקרוב ח"כ טיבייב יפעל כשחקן קבוצתי ובהתאם לעמדות הסיעה – הסנקציות יוסרו. אם יפעל נגד הסיעה הסנקציות יוחרפו".

חבר הכנסת רוברט טיבייב עצמו הגיב לטענות וכתב: "ראיתי את הטענות על העדרותי מההצבעה היום במליאה. ברור שמדובר בהצעת חוק חשובה. לצערי הייתה לי פגישה דחופה שהייתי חייב להיות בה ומנעה ממני הגעה להצבעה. מציע לקואליציה לא למהר לחגוג. נמשיך להוביל אלטרנטיבה חברתית לממשלה אטומה".

בהמשך הגיב טיבייב להחלטת סיעתו להשעותו מפעילות פרלמנטרית ואמר, כי "הצביעות של יואל חסון עוברת את גבול הטעם הטוב. לצערי ראשי המחנה הציוני נגררים אחרי הפירומן, במקום לגבש אופוזיציה חזקה ואפקטיבית. הכפשות ואיומים כפי שנעשו השבוע לח"כ חיליק בר וכעת לי, מובילים לפירוד ולא מוסיפים דבר לחוסנה של האופוזיציה. להיפך: כל אצבע חשובה כל כך עד שבמהלך מטופש וילדותי חסון ביצע בומרנג לאופוזיציה ואיבד אצבע למשך חודש שלם", דברי טיבייב.

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן