אחרי שבקואליציה הצליחו להפיל את כל הצעות החוק שהגישו באופוזיציה, נתניהו מחמיא לדודי אמסלם • במקביל, בישיבת המליאה שוב התפתח שוב עימות בין יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין וחבר הכנסת אורן חזן שטען לרדיפה לא עניינית מצדו

לאחר שהקוליציה במתכונתה החדשה צלחה יום הצבעות נוסף בכנסת והצליחה להפיל את כל הצעות החוק שעלו להצבעה בכנסת, ראש הממשלה בנימין נתניהו החמיא בחשבון הטוויטר שלו ליו"ר הקואליציה דודי אמסלם, המבוגר האחראי שאמור לדאוג לכך שכל חברי הקואליציה יהיו נוכחים במליאה כאשר עולים הצעות חוק של הקואליציה על מנת להצביע בעד וכן של האופוזיציה על מנת להצביע נגד.

"אחרי עוד יום של הצבעות בכנסת", כתב נתניהו, "אני מבקש להודות לחברי דודי אמסלם, שעושה עבודה מצויינת כיו״ר הקואליציה. דודי תותח אמיתי. אני סומך עליו. נמשיך לנצח".

ומעבר למחמאות ולהצלחת הקואליציה, גם מתיחויות, באופן טבעי, נרשמים בתוכה. היום במהלך מליאת הכנסת התבקש חבר הכנסת אורן חזן מהליכוד, על ידי יו"ר הכנסת יולי אלשטיין, לצאת מהמליאה, לאחר שנאסר עליו להשתתף במליאות הכנסת למשך תקופה.

לאחר מכן תקף ח"כ אורן חזן את דבר הוצאתו ואמר: "זה לא סוד שיולי אדלשטיין חותר נגד ראש הממשלה נתניהו ומנסה להפיל אותו", כשלראיה אף הביא את המקרה שאירע עמו כאשר אדלשטיין הורה לו לצאת מהאולם במהלך ההצבעות ואמר כי הוא מונע מממנו להצביע ולהגן על ממשלת הימין.

חזן אף אמר כי נשאר במליאה על אף שנאסר עליו והסביר, כי הוא נשאר "רק לאחר התערבות היועץ המשפטי של הכנסת, אייל ינון, שהורה ליולי מפורשות שיש לתת לי להישאר במליאה ולממש את זכות ההצבעה", תוך שהוא הוסיף, כי "הצלחתי למלא את המשימה ולמנוע את הפלתו של ראש הממשלה וממשלת הימין".

חזן אף אמר, כי "כחלק מניסיונותיו של אדלשטיין, הוא מנסה להשתמש בי ולמנוע ממני את זכותי החוקית להצביע לצד נתניהו ובכך להכשיל את הקואליציה הצרה ולהפיל את ממשלת הימין, דבר אשר אני בטוח לא יעבור לו בשקט ומתפקדי הליכוד יבואו עמו חשבון".