הבוקר התקבלו תוצאות הפוליגרף אותו עבר המועמד למפכ"לות משה אדרי, אותו עבר בהצלחה. הועדה שבוחנת את המינוי דנה כעת במינוי וצפויה לאשר אותו כבר הערב. בתוך כך, הבוקר קיבלה את דו"ח המבקר נגד אדרי מלפני שנתיים, אך הוא לא עוסק בטוהר מידות

המועמד לתפקיד מפכ"ל המשטרה, ניצב בדימוס משה (צ'יקו) אדרי, עבר בהצלחה את בדיקת הפוליגרף התעסוקתי שנערכה לו. הוועדה המייעצת למינוי בכירים, בראשות השופט בדימוס אליעזר גולדברג, דנה כעת במועמדותו, לאור הממצאים החדשים, וצפויה לאשר את המינוי.

הבוקר, רק הבוקר, קיבלו חברי הוועדה דוח של מבקר המדינה שהתייחס לתפקודו של אדרי בהיותו ראש אגף התנועה. חברי הוועדה, אליעזר גולדברג, פרופסור טליה איינהורן ומשה טרי, התרשמו שהליקויים עליהם הצביע הדוח, אינם נוגעים בטוהר מידות.

השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, תקף הבוקר את ערוץ "כאן" בעקבות מה שהוא מכנה כניסיון להשפיע על ועדת גולדברג על מינוי משה אדרי למפכ"ל המשטרה. ארדן כתב בטוויטר כי "תאגיד 'כאן' הפך את עצמו לצערי לבית דין שדה כנגד קצין משטרה מצטיין, שעשרות שנים נלחם בטרור ובפשיעה וסיכן חייו למען המדינה. כל שקר,רכילות או טענה של אינטרסנט מוצגת כעובדה מוגמרת ובאופן חד צדדי ומעוות. אל תאמינו. זה הכל כדי לנסות להשפיע על וועדת גולדברג לקראת החלטתה. עצוב".

הדברים נגד ערוץ התקשורת הממלכתי, הגיעו בעקבות ראיון שערכו עם חוקר המשטרה אפרים ארליך, שאמר לשניים כי "תרבות החיסולים קיימת, היא חלק מתרבות כפל הלשון. התרבות הזאת יכולה להגיע לעלילות. יש פה צבר של דברים שמעוררים סימן שאלה אחד גדול", ותמה: "איך אדרי ייכנס לתפקיד אחרי כל הדברים האלה?". ארליך תקף את מינוי אדרי: "אין במינוי שום בשורה. כל הדיבורים של ארדן על לעשות סדר במשטרה – לפי ההתנהלות שלו זה הכל הבל הבלים. אותו גלעד ארדן אמר שאדרי לא יכול להמשיך במשטרה. השוטרים ראויים למפכ"ל הגון וישר, שלא דבק בו רבב".

מקורבים למפכ"ל המיועד, ניצב בדימוס משה (צ'יקו) אדרי, טוענים כי מי שעומד מאחורי מסע הכפשות שנועד לטרפד את המינוי הם גורמים בסביבתו של ניצב יורם הלוי. כזכור, אדרי והלוי היו שניים משלושת המועמדים האחרונים למפכ"לות. לטענת אנשיו של אדרי, בימים האחרונים פועלים פקודים לשעבר של הלוי בימ"מ ובמשטרה בניסיון לקעקע את אמינותו של המפכ"ל המיועד ולהוכיח כי הוא אינו ראוי לתפקיד: "ישנם כאלה הסבורים שאם המועמדות של צ'יקו תיפסל, השר גלעד ארדן יחליט על ניצב הלוי כמועמד שלו לתפקיד. אנשים יורדים כל כך נמוך, ממש לשפל המדרגה ולא ברור מדוע".

"לשני המועמדים מעלות וחסרונות", אומר אחד ממקורביו של אדרי. "אני לא מבין למה פתאום צצים סיפורים מהאוב כדי להכפיש מחד וכדי להעצים סיכוייו של מועמד אחר מאידך. אני לא רוצה לחשוב על סיטואציה שבה השר ימנה ממלא מקום עד למינוי מפכ"ל קבוע". קצינה בכירה שפרשה לאחרונה לגמלאות הוסיפה: "אני לא מכירה דם רע בינו לבין יורם, ומעולם לא שמעתי מאדרי מילה רעה על יורם. יכול להיות שההתמודדות ביניהם יצרה מתיחות, אבל לא נראה לי שזה משהו רציני".

קצין בכיר במשטרה דחה את הטענות של מקורבי אדרי. לדבריו, ניצב הלוי כלל אינו מעורב בניסיונות לפגוע במינויו של אדרי למפכ"ל. "כל אחד פועל עצמאית. כל אחד והמניעים שלו. אין לזה קשר לניצב הלוי", אמר.