צילום: דוברות

הדיל של מזוז: טיבייב עם הקואליציה; עזריה עם האופוזיציה

קואליציה צרה: לאחר שאמש הצעת החוק של האופוזיציה נפלה על חודו של קול, אודות להיעדרותו של חבר הכנסת טיבייב מהמחנה הציוני ולעומת זאת הצבעות חוזרות של חברת הכנסת עזריה מ'כולנו' יחד עם האופוזיציה, סגן השר מזוז מציע דיל

לאחר שאמש נעדר חבר הכנסת רוברט טיבייב (המחנה הציוני) ממספר הצבעות בכנסת אותם הגישו האופוזיציה, כמו גם התנהגותה העצמאית של חברת הכנסת רחל עזריה (כולנו) שעשתה דין לעצמה ובחלק מההצבעות הצביעה יחד עם האופוזיציה, סגן השר להגנת הסביבה ירון מזוז מהליכוד מציע היום דיל לאופוזיציה, כשלפיו טיבייב יוכל להצביע יחד עם הקואליציה ובתמורה עזריה תצביע יחד עם האופוזיציה.

"קבלו את ח"כ עזריה מ'כולנו' ואפשרו לח"כ טיבייב לפרוש מהמחנה הציוני ולחבור לקואליציה", הציע מזוז והוסיף, כי "לא ייתכן שחברת כנסת תצא פעם אחר פעם נגד עמדת הקואליציה. זה קרה בתחילת השבוע בעניין חוק ‘נאמנות בתרבות’, וזה קרה גם אתמול כשהיא בחרה להצביע נגד עמדת הקואליציה. לעומתה, ישיבתו של ח"כ טיבייב נכפית עליו. האיש לא מעוניין להשאר חלק מהמחנה הציוני’'.

מזוז הוסיף כי הוא שוחח עם טיבייב, כי מוקדם יותר היום "בירכתי אותו על עמידתו האיתנה נגד התרגילים הבזויים של יואל חסון וציפי לבני ואמרתי לו שהוא אדם אמיתי וישר".

כזכור, לאחר שהצעת החוק להשוואת קצבאת הזקנה לשכר המינימום נפל אמש על חודו של קול, הרוחות באופוזיציה בכלל ובמחנה הציוני בפרט סערו ובתגובה השהו במחנה הציוני את טיבייב מפעילות פרלמנטרית. טיבייב עצמו הגיב להחלטה ואמר כי האופוזיציה הפסדה אצבע בהצבעות למשך חודש.

בנוסף לטיבייב, גם ח"כ חיליק בר, השוהה בסין, הותקף על כך שלא קיצר את ביקורו ובכך גרם לאופוזיציה להחמיץ הזדמנות פוליטית נדירה להעביר חוקים משלה.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו