צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

"פעל לשחרור אסירי ציון ותרם לביטחון ישראל": מנהיגי המדינה נפרדים מבוש

מיד בצאת השבת פרסמו בכירי המערכת הפוליטית הודעות צער על מותו של הנשיא ה-41 של ארה"ב. נתניהו: "מנהיגותו הבטיחה את הרחבת הדמוקרטיות". אדלשטיין: "לנצח אזכור את מאבקו העיקש לאפשר את עלייתי לארץ ישראל"

מיד בצאת השבת פרסמו בכירי המערכת הפוליטית הודעות צער על מותו של הנשיא ה-41 של ארה"ב. ראש הממשלה, בנימין נתניהו: "בשמי ובשם אזרחי ישראל אני שולח תנחומים מעומק הלב למשפחת בוש ולעם האמריקני על לכתו של פטריוט אמריקני דגול, הנשיא ג'ורג' הרברט ווקר בוש.

מנהיגותו האחראית והנבונה בתום המלחמה הקרה, הבטיחה את הרחבת הדמוקרטיות תוך שמירה על שקט עולמי. העם בישראל תמיד יזכור את מחויבותו לביטחון ישראל, את תרומתו החשובה לשחרור יהודי ברית המועצות ומאמציו לקדם שלום במזרח התיכון בוועידת מדריד".

יו״ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין: "ג׳ורג׳ הרברט ווקר בוש פעל רבות למען שחרורי ממאסר כאסיר ציון בברית המועצות. לנצח אזכור את מאבקו העיקש לאפשר את עלייתי לארץ ישראל. אני שולח תנחומים מעומק ליבי למשפחתו ולעם האמריקני כולו".

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין: "אנחנו נפרדים היום מאציל אמריקאי. ג׳ורג׳ בוש האב, שלחם בשדות הקטל של מלחמת העולם השנייה וידע להבחין בין טוב לרע ולבנות קואליציות אזוריות ואיתנות מול רודנים אכזריים. בוש האב הוביל את מדינתו בתבונה ובמיומנות עם תום המלחמה הקרה ותחת הנהגתו, מערכת היחסים האסטרטגית של מדינת ישראל עם בת בריתה האיתנה מכולן, ארה״ב, העמיקה. העם היהודי יזכור לו תמיד את עזרתו בהעלאת יהודי אתיופיה לארץ ואת נחישותו להביא להכרת האומות הערביות בזכותה של מדינת ישראל להתקיים בשלווה ובטחון. בשמי ובשם אזרחי ישראל אני שולח מעומק הלב תנחומים לנשיא ג'ורג' ווקר בוש, ידיד ישראל, ולג'ב, ניל, מרווין ודורו ולבני משפחותיהם. יהי זכרו ברוך".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן