הממשלה אישרה מינוי מוטי כהן לתפקיד ממלא מקום המפכ"ל והוא ייכנס לתפקידו כבר היום, עם תום כהונתו של אלשיך. הבוקר כבר הוגשה עתירה לבג"ץ נגד מינוי כהן בטענה כי בעברו של כהן התרחשו מספר אירועים המצביעים על שיקול דעת לקוי

על רקע הסערה סביב מינוי ניצב בדימוס משה אדרי לתפקיד המפכ"ל, הממשלה אישרה לפני זמן קצר את מינוי של ניצב מוטי כהן לתפקיד ממלא מקום המפכ"ל לתקופה של 45 יום או עד למינוי מפכ"ל קבוע, המוקדם מביניהם.

השר ארדן הודיע על הכוונה להביא את המינוי להצבעה ביום שישי האחרון, לאחר החלטת ועדת גולדברג לפסול את אדרי. כל השרים שהשתתפו בהצבעה תמכו במינוי. בהצבעה לא נכחו ראש הממשלה בנימין נתניהו והשרים אריה דרעי וחיים כץ, עקב חקירות במשטרה נגדם.

מוטי כהן, משרת במשטרה כשלושים שנה, במהלך השנים שימש במגוון תפקידים במשטרה, בתחום השיטור במחוז תל אביב וכיום מכהן כמפקד מחוז דרום במשטרה. אחיו הוא דודי כהן, המפכ"ל ה-16.

כהן ייכנס לתפקידו כבר היום, עם תום כהונתו של מפכ"ל המשטרה רב ניצב רוני אלשיך שכיהן בתפקיד בשלוש שנים האחרונות. כהן יכהן בתפקיד עד לאישור מינוי של ניצב בדימוס אדרי לתפקיד או עד שהשר ארדן יביא מינוי אחר לתפקיד. ייתכן והממשלה תאלץ להאריך את כהונת כהן לקופה נוספת במקרה ו45 יום לא יספיקו לסיום התהליך.

רס"ב שמעון רוימי, שוטר במחוז הדרומי של המשטרה, פנה היום לבג"ץ וביקש ממנו שלא לאשר את מינויו של ניצב מוטי כהן, מפקד מחוז הדרום, לממלא מקום המפכ"ל – מינוי שאושר לפני זמן קצר בממשלה. השוטר טען טענות שונות נגד העובדה שלא קודם בדרגה וטען בנוסף כי המשטרה הופכת להיות "משטרה פוליטית". עם זאת, בעתירה עצמה הוא לא הביא כל עדות או הוכחה ולא פירט מדוע אין למנות את כהן לתפקיד, מלבד מספר טענות שבג"ץ צפוי לא לקבלן.