ראש הממשלה מגיב להמלצות המשטרה: "פרסום ההמלצות ביום האחרון לכהונת המפכ"ל מוכיח - זה משחק מכור מראש. אי אפשר לצפות לתוצאה אחרת מתהליך שהיה נגוע עוד לפני שהתחיל". על אלשיך: "למפכ"ל הבא תהיה עבודת שיקום גדולה"


"זה משחק מכור מראש" | צפו בחלק הראשון מנאום נתניהו

אחרי פרסום המלצות המשטרה בתיק 4000, ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא הערב דברים באירוע הדלקת נר ראשון של חנוכה יחד עם חברי הליכוד בכפר המכביה. נתניהו משתתף באירוע יחד עם רעייתו, שגם אותה המשטרה ממליצה להעמיד לדין בתיק. בפתח דבריו התייחס ראש הממשלה להישגי הממשלה בראשותו, וסיפר על תערוכה לזכרה של סמלת הדס מלכא בה ביקר יחד עם רעייתו. "בסוף האור תמיד מנצח את החושך", אמר ראש הממשלה.

בהתייחסו להמלצות המשטרה אמר נתניהו: "חנוכה זה אמנם חג של ניסים אבל אני חייב לשאול אתכם: איך ידעו לתזמן את פרסום ההמלצות ההזויות האלה נגד שרה ונגדי בדיוק ביום האחרון של המפכ"ל? נס חנוכה אמיתי! איזה מתנה יפה נתנו לנו לחג… לא הופתעתי מההמלצות שפורסמו היום, ולא הופתעתי שהן פורסמו דווקא היום. הרי, עוד לפני החקירה הראשונה עוד לפני למעלה משנה, כבר קבעו והדליפו שאלו יהיו ההמלצות. אז מה חדש? אני חושב שהעובדה בכל זאת ההמלצות פורסמו דווקא היום, ביום האחרון לתפקיד המפכל, מוכיחה את שאני אומר לכם מהיום הראשון – זה משחק מכור מראש".

"אחרי מבול בלתי פוסק של הדלפות מגמתיות מתוך החקירות, אחרי שטיפת מוח יום ימית בתקשורת, הגיע הזמן לומר דברים אמיתיים, דברים שכל אחד מרגיש במעיים שלו שמשהו לא בסדר. אי אפשר לצפות לתוצאה אחרת כשראשי המערכת טענו בעזות מצח בלתי רגילה שאני שלחתי חוקרים פרטיים נגד חוקרי המשטרה. איזה טענות הזויות. אתם זוכרים, זה הזמן לומר את האמת, אתם זוכרים איך הטענות המטורללות הללו שכאילו פעלנו נגד החוקרים פורסמו בקול רעש גדול בשעות השיא של הטלוויזיה?".


"אף אחד לא נותן כלום ואף אחד לא מקבל כלום" | צפו בחלק נוסף מנאום נתניהו שמכחיש את הטענות בהמלצות המשטרה

ראש הממשלה הפנה אצבע מאשימה כלפי המשטרה, ואמר: "לא חקרו עשרות שרים וחברי כנסת, כולל את עד המפתח יאיר לפיד, שנפגש בסתר עשרות פעמים עם נוני מוזס ושכולם פעלו להעביר את החוק שהיה סוגר את ישראל היום, חוק שאלמלא ההתנגדות העזה שלי היה עובר בכנסת ומכניס הון עתק לכיסיו של נוני מוזס. רבים מאותם חברי כנסת קיבלו בתמורה סיקור אוהד ב-YNET ובידיעות אחרונות". בהמשך תקף ראש הממשלה את המפכ"ל רוני אלשיך באופן אישי ואמר: "איני יודע מי יהיה המפכ"ל הבא, אבל תהיה לו עבודת שיקום גדולה מאוד. תפסיקו להתחסד: אמון המשטרה בישראל לא בשיא – ואני מתון לעומת שאר אזרחי ישראל".

ראש הממשלה גם הגיב באופן ענייני להמלצות המשטרה בתיק 4000 והכחיש את הטענות כי קיבל סיקור אוהד באתר וואלה וכי העניק הטבות רגלטוריות לבזק. "לא רק שאלוביץ לא קיבל ממני כלום, בתקופתי כשר תקשורת בזק והוא הפסידו הון עתק. כשר תקשורת הנהגנו את רפורמת השוק הסיטונאי שהורידה את מחירי האינטרנט ומוטטה את מניית בזק. רפורמה שפגעה קשות באלוביץ. כלומר בזק לא קיבלה דבר היא רק הפסידה. אז תשאלו, מה אני קיבלתי? אז אגיד לכם – קיבלתי סיקור איום ונורא בוואלה. תודה רבה. וואלה הוא אתר שמאלני שנותן לי סיקור שלילי במשך שנים ובייחוד ערב הבחירות האחרונות. זה הזוי. זאת עסקה חסרת תקדים בתולדות העסקים. אף אחד לא נותן כלום ואף אחד לא מקבל כלום. אתם כבר יודעים מה יהיה בסוף: לא יהיה כלום, כי אין כלום".