לאחר שאמרה כי לא תאפשר למשנה ליועץ המשפטי לממשלה להופיע בוועדות הכנסת, מחר תופיע שרת המשפטים איילת שקד בוועדת הכלכלה במקומה של זילבר • בנוסף, גם היועץ המשפטי לממשלה יופיע בוועדה לביקורת המדינה

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ישתתף מחר בישיבת הוועדה לביקורת המדינה שתעסוק במעמדם של "שומרי הסף", במקום המשנה ליועמ"ש דינה זילבר שהייתה אמורה להשתתף בדיון, ואילו שרת המשפטים איילת שקד תופיע בוועדת הכלכלה במקומה של זילבר.

בתחילה, כאמור, מי שהיה אמור להופיע בוועדה לביקורת המדינה הייתה דינה זילבר, אך בעקבות דרישת שרת המשפטים שלא להתיר לה להופיע בוועדות הכנסת, החליט מנדלבליט להופיע בעצמו בוועדה.

במקביל ובהתאם להחלטתה, גם שרת המשפטים איילת שקד הודיעה אף היא הערב ליו"ר ועדת הכלכלה חבר הכנסת איתן כבל, כי בהתאם לסעיף 123 לתקנון הכנסת, בכוונתה להגיע מחר לדיון בוועדה בנושא הסכם החלב, במקומה של המשנה ליועצת המשפטית.

כזכור, לפני כחודש בדיון באחת מוועדות הכנסת בהשתתפות המשנה ליועה"מ דינה זילבר, האחרונה חשפה את עמדותיה בנוגע לפעילות הממשלה. בתגובה שרת המשפטים איילת שקד תקפה בחריפות את זילבר ואמרה ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, כי היא "חצתה כל גבול". מנדלבליט לא קיבל את דבריה של שקד והגן על זילבר, אך שקד אסרה עליה להמשיך ולייצג את משרד המשפטים, כשהיא מסבירה כי "רצוי שתמצא את ביטויה במסגרת מפלגה".

בנוסף לשקד, גם יו"ר המפלגה שר החינוך נפתלי בנט, התבטא, כי "אם זילבר לא תפוטר, כל עוד היא תגיע לישיבת הממשלה אנחנו נצא ולא נשתתף בישיבה כשהיא נמצאת שם. תפקידה לייעץ משפטית, לא לחנך אותנו. היא סובלת משכרון כוח וברור שהדברים שלה הם פוליטיים". בהתאם לדבריו, הבוקר אף עזב שר החינוך את ישיבת הממשלה טרם סיומה, במחאה על נוכחות המשנה ליועמ"ש דינה זילבר שהשתתפה בה.