צילום: Yonatan Sindel/Flash90

״מופע השתלחות מזעזע"; "נאום בכייני" • התגובות לנאום נתניהו

נאומו של ראש הממשלה במהלך אירוע הדלקת נר ראשון של חנוכה, גרר כצפוי תגובות חריפות מקרב החברים באופוזיציה שניצלו את ההזדמנות כדי לקרוא לו שוב לפרוש מתפקידו • "על החשוד להיאבק על חפותו בלי למשכן מדינה שלמה עבורה"
 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

 • בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • עזרו לאבא ואמא לשמור עלי

  תוכן מקודם

 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

לאחר הנאום שנשא הערב ראש הממשלה בכפר המכביה לחברי הליכוד, באירוע הדלקת נר ראשון של חנוכה, ובה התייחס להמלצות המשטרה בתיק 4000, כשאף לא חסך מביקורת כלפיה, באופוזיציה, ולא רק, מגיבים לדבריו, כאשר כמעט כל חבר כנסת שמכבד עצמו הוציא הודעת תגובה ותקף את דבריו של נתניהו.

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, מתח ביקורת על נתניהו ואמר, כי "נאומו הבכייני של נתניהו הערב – שתו לי אכלו לי, הוא עוד דוגמא מצערת עד כמה הוא מנותק מהאמת, שישראל רוצה שינוי ועייפה מראש ממשלה שעסוק מבוקר עד ערב בחקירות פליליות ובהתקפות על רשויות החוק שמונו על ידו. ערב חג המכבים הגיע העת למנהיגות אחרת שתראה שאפשר לשנות. שתגן על רשויות החוק והדמוקרטיה ותטפל בבעיות ובצרכים האמיתיים של הציבור".

יו"ר האופוזיציה חברת הכנסת ציפי לבני אמרה, כי ״מופע השתלחות מזעזע. כשראש ממשלת ישראל משקר שמשטרת ישראל תופרת תיקים זה יהיה גם כתב ההגנה של ראש ארגון הפשע הבא. ישראל היא לא מדינה מושחתת אבל נתניהו משחית את ישראל. מבקש למוטט סדרי עולם ולהסיט אזרחים טובים נגד טובי אנשינו. אמת היא שקר ושקר הוא אמת. הכאוס טוב לנתניהו אבל ישראל חשובה ממנו. על החשוד בקבלת שוחד להיאבק על חפותו בלי למשכן מדינה שלמה עבורה".

יו"ר הועדה לביקורת המדינה, חברת הכנסת שלי יחימוביץ אמרה, כי "המופע הפרוע של נתניהו נגד המשטרה אינו שונה מכל דבר בלע שמשמיעים נחקרים במצבו שהמשטרה מוצאת נגדם תשתית ראייתית לעבירות חמורות ביותר. אלא שבמקרה הזה, החשוד מחסל בחוסר אחריות את מוסדות שלטון החוק כשעל הכוונת עכשיו, אחרי המשטרה, הפרקליטות ואחר כך בתי המשפט. מגוחכים התדרוכים של לשכת נתניהו כי הטעות של המפכ"ל הייתה פרסום הממצאים ביום האחרון לכהונתו, שכן ברור לכולם שההשתלחות הייתה זהה בכל עיתוי אחר".

שר הביטחון לשעבר מטעם הליכוד, משה בוגי יעלון אמר, כי "גם אם יתברר שאכן כל החשדות נגד נתניהו נכונים, כולם יחד מתגמדים בנזקם למדינת ישראל, לעומת אותו מסע שיסוי נגד שלטון החוק וגורמי האכיפה, שאותו מוביל נתניהו. הוא עושה זאת, כי הוא יכול לעשות זאת. כי יש לו שרים וחברי כנסת חנפנים שמפיצים את דברי ההסתה והשקר. וזו סכנה ממשית לחברה הישראלית. בנימין נתניהו הוא ראש ממשלה עתיר הישגים בתחומים רבים, אך די במסע הנקם שהוא מוביל נגד שלטון החוק בישראל, ובשיסוי ההמונים נגד מערכת החוק והמשפט, כדי לקבוע שהאיש אינו ראוי ואינו כשיר עוד להנהגת המדינה. הגיע הזמן למנהיגות אחרת".

יו"ר יש עתיד חבר הכנסת יאיר לפיד אמר: "ראינו הערב ראש ממשלה לחוץ ומבוהל שעננת שחיתות כבדה מרחפת מעל ראשו. שקוע עד צוואר במאבק משפטי בעבירות של שוחד ומרמה. אין לו מנדט מוסרי וציבורי לקבוע דברים גורליים במדינת ישראל. ראש ממשלה אינו יכול לתקוף את רשויות החוק רק בגלל שהוא מבועת מההאשמות נגדו".

יו״ר מרצ, חברת הכנסת תמר זנדברג: ״הערב אומרים את האמת. בראשות הממשלה עומד עבריין שאימץ התנהגות עבריינית ושפה של עולם תחתון. ניצחון האור על החושך יהיה כשביבי יילך הביתה, למדינת ישראל יש עבודת שיקום גדולה״.

חברת הכנסת סתיו שפיר מהמחנה הציוני: "מדובר בנאום של עבריין נמלט. מעבר לכל פשעיו שנחשפים בפני הציבור, נתניהו משחית גם את העתיד – ומוכן לטלטל ולדרוס את כל מערכת שלטון החוק כדי לשרוד בכיסא, ללא גבול ומבלי לחשוב על עתיד המדינה. המסר המסוכן שהוא – ראש הממשלה – שולח לכל שומרי הסף, לשופטים, לשוטרים, לעיתונאים, לאזרחים ישרי דרך ובעיקר לילדים שלנו, שכך הם רואים שראש ממשלה בישראל מתנהג – הוא בלתי נסלח".

כתבות קשורות

2 תגובות

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן