יממה לאחר האירוע בכפר המכבייה ממנה נעדר, הערב ערך גדעון אירוע הדלקת נר של שני של חנוכה באור יהודה בהשתתפות מאות פעילי ליכוד ובכירים מצמרת המפלגה • סער: "נחוש לחזור לצמתי קבלת ההחלטות במדינה, מתוך נאמנות לדרך"

יממה לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו ערך לחברי הליכוד אירוע הדלקת נר ראשון של חנוכה, כשממנו נעדר השר לשעבר ובכיר הליכוד גדעון סער, הערב קיים האחרון אירוע הדלקת נר שני של חנוכה באופן עצמאי באור יהודה, ובו השתתפו מאות פעילים ותומכים, כמו גם שורת ח"כים בכירים בליכוד שרק אמש השתתפו באירוע דומה שערך נתניהו, כשבנוסף לאלו השתתפו שורת ראשי ערים שבמערכת הבחירות העניק להם סער תמיכה.

שר העבודה והרווחה חיים כץ, שהשתתף אף הוא באירוע אמר, כי "שמחתי לקבל את הזמנתך, גדעון. לא הלכת, אבל חזרת הביתה לחזק את נבחרת הליכוד. אנחנו בעד שיצטרפו ויחזקו ואתה כוח משמעותי". סער בתגובה אמר לבכירי ופעילי הליכוד שהגיעו לתמוך בו: "ריגשתם אותי הערב. אין לי לשכת שר ועוזרים. יש לי רק חברים".

במהלך הנאום התייחס גדעון סער להשמצות ולהכפשות שספג, לטענתו, מאז שהודיע על חזרתו לפעילות ציבורית ופוליטית, כשהשיא היה באשמה שהופנתה כלפיו על כך שהוא רקם יחד עם נשיא המדינה ראובן ריבלין תרגיל להדחתו של נתניהו במקרה ויתקיימו בחירות, כשבעקבות כך הקדמת הבחירות בוטלה ואף התגבש תיקון לחוק שימנע תכנון זה המכונה 'חוק סער'..

"ליוויתם אותי בכל מקום, תמכתם אותי, חיזקתם אותי. אני רואה שאתם נפגעים כשמנסים לפגוע בי", אמר סער לפעילים. "מאז שחזרתי אני חשוף להשמצות והכפשות ואתם רואים את זה בקבוצות הווטסאפ ומסרונים אנונימיים, אבל אני לא מתרגש מזה. אני מציע גם לכם לא להתייחס להשמצות, להתעלם מלשון הרע. כשאתם רואים שנאת חינם תשתדלו להרבות באהבת חינם כי זו הרוח שאנחנו רוצים להביא".

"הנה, נתתם הערב תשובה כל כך יפה. הגעתם לכאן כולכם ואת התשובה להשמצות אפשר לתת וניתן בקלפיות בבוא העת. אני נחוש לחזור לצמתי קבלת ההחלטות במדינה, בעובדה קשה, בחברות, מתוך נאמנות לדרך. הדרך חשובה יותר מכל אחד מאיתנו. אנחנו באנו לשרת. אנחנו רוצים להשאיר לילדים שלנו, מותר גם להגיד, לנכדים שלנו, מדינה יותר טובה ויותר חזקה, זה מה שחשוב".

בדבריו אף הצהיר כי בכוונתו לשוב לפוליטיקה ולצמרת מקבלי ההחלטות: "יש לדבר רק חיובי כי ברוח החג מעט מן האור דוחה הרבה מן החושך. את התשובה להשמצות נתן בקלפיות בבוא העת. אני נחוש לחזור לצמרת קבלת ההחלטות במדינה".

בנוסף לדברים אלו ועל אף היריבות עם ראש הממשלה, סער ביקש לגבות את ראש הממשלה נתניהו בהקשר של המלצות המשטרה בתיק 4,000: "אלה אינם ימים קלים. פרסום המלצות המשטרה מחייב להזכיר כי חזקת החפות הקיימת לכל אזרח עומדת גם לראש הממשלה בנימין נתניהו. אין לפגוע בזכות זו. כמו גם בזכות להליך הוגן על ידי חריצת דין מוקדמת בתקשורת או בכיכר העיר".

בגירסה מרוככת: השרים צפויים לאשר היום את "חוק סער"