צה"ל הזהיר הבוקר את מחבלי חיזבאללה וחיילי צבא לבנון להתרחק מתוואי המנהרות שנחפרו בשטחי לבנון לכיוון ישראל. דובר צה"ל: "המבצע יילך ויתרחב, יש עוד מנהרות, ובשעות הקרובות נפרסם עוד דברים שהתגלו. אנחנו מתכננים את המבצע הזה כבר 4 שנים"

צה"ל הזהיר הבוקר את מחבלי חיזבאללה וחיילי צבא לבנון להתרחק מתוואי מנהרות הטרור שנחפרו בשטחי לבנון לכיוון ישראל. בפוסט בדף הפייסבוק של דובר צה״ל לתקשורת ערבית, סגן אלוף אביחי אדרעי, נכתב: "אזהרה לפעילי חיזבאללה וצבא לבנון, מהתקרבות לתוואי מנהרות התקפיות שנחפרו בשטח לבנון וחודרות לשטח ישראל: חייכם בסכנה, ראו הוזהרתם". בפוסט מופיעה תמונה של מחבל חיזבאללה מביט במשקפת.

עוד הוסיף אדרעי כי, "ממשלת לבנון נושאת באחריות למתרחש בתוך שטח לבנון מהקו הכחול צפונה. חיזבאללה חופר מנהרות בתוך שטחים בנויים בכפרים בדרום לבנון, ובכך פוגע במדינה הלבנונית ומסכן את אזרחיה".

צבא לבנון הודיע על כוננות על עליונה על הגבול עם ישראל לאור פעילות ישראל. יחידות של הצבא הלבנוני ושל כוח האו"ם במדינה, יוניפי"ל, נפרסו לאורך הגבול כדי לעקוב אחר פעילות צה"ל, לאחר שהחל הלילה במבצע לחשיפה ונטרול של מנהרות טרור התקפיות של ארגון הטרור השיעי לשטח ישראל.

עוד בנושא

הותר לפרסום: צה"ל יצא למבצע נטרול מנהרות חיזבאללה בצפון • צפו
דובר צה"ל חושף פרטים נוספים על המנהרות "נערכים למבצע ממושך"
גורם ביטחוני: "עניין המנהרות עלה בקבינט כשהוחלט על הפסקת אש"
בצפון לא מופתעים: "זעקנו ששומעים רעשים, רהיטים רעדו בבתים"
גורם מדיני: "הנסיעה של נתניהו לבריסל היתה קשורה למבצע בצפון"
העימות בקבינט: "עמדת ליברמן היתה הפוכה מעמדת צה"ל"

דובר צה"ל, תא"ל רונן מנליס, אמר הבוקר בראיון ל'כאן ב' כי "המבצע יילך ויתרחב לאורך הקו הכחול כדי להסיר את איום המנהרות. יש עוד מנהרות, ובשעות הקרובות נפרסם עוד דברים שהתגלו. שמרנו על סודיות בנוגע למבצע ולא עדכנו את התושבים משום שלא נשקף איום מיידי". לדבריו, "אנחנו מתכננים את המבצע ההגנתי הזה כבר 4 שנים. המנהרות הן רק חלק ממערכה שלמה למניעת התבססות איראנית ויכולת של החיזבאללה. מדובר בפרוייקט ממודר שיצר הפתעה". במהלך הראיון אמר מנליס כי :״כרגע הפעילות מתבצעת בשטחנו״.

בראיון לגלי צה"ל ציין מנליס כי מבצע "מגן צפוני" מתנהל בשלב הזה רק בתוך שטח ישראל. זאת לאחר שהאזור הוכרז הבוקר כשטח צבאי סגור. "בשלב הזה אנחנו פועלים רק מדרום לגדר" אמר. "המבצע יתרחב בימים הקרובים לאורך הגזרה, ו"אנחנו נתנהל לאורך הקו הכחול כדי להסיר את האיום. יש עוד מנהרות, ובשעות הקרובות נפרסם עוד דברים שהתגלו".

עוד ציין כי מדובר במבצע שתוכנן בצה"ל במשך שנים רבות- אך נשמר בסוד עד כה. "אנחנו מתכננים את המבצע ההגנתי הזה כבר 4 שנים. שמרנו על סודיות בנוגע למבצע ולא עדכנו את התושבים משום שלא נשקף איום מיידי" ציין. "המנהרות הן רק חלק ממערכה שלמה למניעת התבססות איראנית ויכולת של החיזבאללה. מדובר בפרוייקט ממודר שיצר הפתעה".