Yonatan Sindel/Flash90

נתניהו: "מי שינסה לפגוע במדינת ישראל – ישלם מחיר כבד"

ראש הממשלה מתייחס למבצע "מגן צפוני" ואומר כי "נמשיך בפעולות נוספות, גלויות וסמויות, כדי להבטיח את ביטחון ישראל". נתניהו עדכן את מזכיר המדינה האמריקני על המבצע. השר ארדן: "מה שיקרה מעתה יהיה על אחריות ממשלת לבנון"


השר יואב גלנט מתייחס לאירועים לפני זמן קצר מעל בימת הכנסת.

שעות לאחר הכרזת מבצע "מגן צפוני", ראש הממשלה בנימין נתניהו מתייחס לפני זמן קצר להתפתחויות ואומרה כי, "צה"ל יצא הבוקר למבצע "מגן צפוני" שמטרתו חשיפת ונטרול מנהרות טרור מלבנון. אנו גאים במפקדים ובלוחמים של צה"ל על הפעולות המורכבות ועל הצלחות מבצעיות כבר בשלבים הראשונים של המבצע".

נתניהו הבהיר כי "מי שינסה לפגוע במדינת ישראל – ישלם מחיר כבד". לדבריו "אנו פועלים בנחישות ובאחריות בכל הגזרות במקביל. נמשיך בפעולות נוספות, גלויות וסמויות, כדי להבטיח את ביטחון ישראל".

עוד הוסיפו בלשכת ראש הממשלה כי "ראש הממשלה נתניהו שב לפנות בוקר לישראל מפגישה מדינית-ביטחונית עם מזכיר המדינה האמריקני מייק פומפאו שהתקיימה בבריסל. ראש הממשלה עדכן את מזכיר המדינה האמריקני על מבצע "מגן צפוני" ואמר שהמנהרות החודרות שבנה חיזבאללה הן הפרה בוטה של הריבונות הישראלית ושל החלטת מועצת הביטחון של האו"ם 1701. כמו כן, ראש הממשלה אמר בפגישה שיש למנוע את התוקפנות האיראנית בסוריה, בעיראק, בלבנון ובמקומות אחרים.

עוד בנושא
הותר לפרסום: צה"ל יצא למבצע נטרול מנהרות חיזבאללה בצפון • צפו
דובר צה"ל חושף פרטים נוספים על המנהרות "נערכים למבצע ממושך"
גורם ביטחוני: "עניין המנהרות עלה בקבינט כשהוחלט על הפסקת אש"
בצפון לא מופתעים: "זעקנו ששומעים רעשים, רהיטים רעדו בבתים"
גורם מדיני: "הנסיעה של נתניהו לבריסל היתה קשורה למבצע בצפון"
העימות בקבינט: "עמדת ליברמן היתה הפוכה מעמדת צה"ל"
צה"ל מזהיר את לחיזבאללה: "התרחקו מכל מנהרות; חייכם בסכנה"
המגן שלפני הסערה? המבצע שעלול להוביל להסלמה בצפון / פרשנות
מבצע "מגן צפוני": נחשפה מנהרה ראשונה

הקבינט המדיני-ביטחוני יתכנס הערב ב-19:15 בקריה בתל אביב כדי לקבל עדכונים על המבצע. בלשכת ראש הממשלה הנחו את השרים שלא להתבטא או להתראיין בנוגע למבצע. בהנחייה שהועברה לשרים נכתב: "אנו מבקשים להמנע מהתבטאויות וראיונות על פעילות צה"ל בגבול הצפון לניטרול מנהרות של חיזבאללה לשטח ישראל".

למרות ההוראה, השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, התראיין בערוץ הכנסת ואיים על ממשלת לבנון, שלדבריו, "צריכה להבין שכל מה שיקרה היום יהיה על אחריותה ועלול לסכן גם אותה".

"יש כאן אירוע, לא רק ביטחוני גדול, אלא גם מדיני גדול", קבע ארדן, שהסביר: "מהיום ממשלת לבנון לא תוכל יותר להגיד שיש כאן ארגון חמוש שפועל משטחה. השימוש בתשתיות לבנון ברור היום מאי פעם, והוא מסכן את ביטחון אזרחי ישראל על ידי ארגון טרור שנשלט על ידי איראן. ממשלת לבנון צריכה להבין מהיום כל מה שיקרה הוא על אחריותה ועלול לסכן גם אותה".

"אנחנו נציג בכל העולם את הפרת החוקים הבינלאומיים על ידי ארגון טרור, שהוא חלק מממשלת לבנון", הוסיף השר. "אנחנו פועלים בשטח ישראל כרגע, מי שצריך לתת את התשובות וההסברים על הפרת הריבונות של ישראל זה חיזבאללה".

יו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט מבר כי "חיזבאללה חפר משך תקופה ארוכה מנהרות טרור לתוך שטח ישראל. מנהרות אלו יכלו בבוא היום לסכן את תושבי הצפון. חשיפת המנהרות והשמדתן היא חיונית ומתבקשת. אני מברך את צה״ל ומפקדיו על עבודה מודיעינית משובחת לאיתורן של המנהרות ועל הפעילות ההנדסית שהחלה — ותתמשך כמה זמן שצריך — על מנת להשמידן".

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כ״ץ, מסר כי הוא "מברך על פעולת צה״ל להשמדת מנהרות החיזבאללה, שנועדה להסיר איום חמור מעל מדינת ישראל ותושבי הצפון. שוב מוכיחה ישראל את יכולותיה המודיעיניות והמבצעיות הגבוהות מול כל מזימה ומול כל אויב. יש לשבח את רה״מ ושר הביטחון בנימין נתניהו על שלמרות הלחצים הקשים, הוביל תהליך נכון של קבלת החלטות בקבינט הביטחוני, תוך הפעלת שיקול דעת רחב ומקיף לטובת ביטחון מדינת ישראל".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *