איזנקוט קיים הערכת מצב לאורך הגבול עם קציני פיקוד הצפון ונפגש עם ראשי הרשויות באזור. ראשי הרשויות נפגשו עם מפקד עוצבת הגליל ודרשו: "מיגון קו העימות, תקצוב לממ"דים ועידוד הסדרה בנושא הטבות המס לכל יישובי קו העימות"

לאור ההתרחשות בגבול הצפון, קיים היום הרמטכ"ל גדי איזנקוט סיור והערכת מצב לאורך הגבול עם קציני פיקוד הצפון ונפגש עם ראשי הרשויות באזור. "אי אפשר לדעת לאן המבצע יתפתח, התכנון – מספר שבועות. לא כל אלופי המטכ"ל היו בסוד העניינים", אמר אייזנקוט.

הבוקר התקיים מפגש של ראשי רשויות קו העימות עם מפקד עוצבת הגליל. בפגישה קיבלו הנוכחים עידכון על פעולות צה"ל בגזרת קו גבול הצפוני באשר למורכבות הפעילות כנגד מנהרות בקו הגבול. הפעולות יערכו ככל שידרש ויקיפו את כל גזרת הגבול מהים ועד ההר.

משה דוידוביץ, ראש המועצה האזורית מטה אשר אמר כי: "אנחנו מחזקים את ידי צה"ל ומערכת הביטחון בזמן זה. תושבי הצפון נמצאים ברמת מוכנות גבוהה ויעמדו בכל שידרש מהם. יחד עם זאת בפגישה העליתי בשם הרשויות שתי סוגיות מרכזיות הנוגעות לכלל יישובי הגדר וקו העימות: 1. מיגון קו העימות, ובכלל זה תקצוב המדינה לממ"דים במרחב הציבורי והפרטי. 2. הטבות המס, קראתי לממשלת ישראל לעודד הסדרה בנושא הטבות המס לכל יישובי קו העימות מקו 0-4 ק"מ ו0-9 ק"מ. אין לי ספק, אפרופו חג האורים שנחשיך להם (לחיזבאללה) את האור בקצה המנהרות שהם חופרים".

כל העדכונים:
הותר לפרסום: צה"ל יצא למבצע נטרול מנהרות חיזבאללה בצפון • צפו
דובר צה"ל חושף פרטים נוספים על המנהרות "נערכים למבצע ממושך"
גורם ביטחוני: "עניין המנהרות עלה בקבינט כשהוחלט על הפסקת אש"
בצפון לא מופתעים: "זעקנו ששומעים רעשים, רהיטים רעדו בבתים"
גורם מדיני: "הנסיעה של נתניהו לבריסל היתה קשורה למבצע בצפון"
העימות בקבינט: "עמדת ליברמן היתה הפוכה מעמדת צה"ל"
צה"ל מזהיר את לחיזבאללה: "התרחקו מכל מנהרות; חייכם בסכנה"
המגן שלפני הסערה? המבצע שעלול להוביל להסלמה בצפון / פרשנות
נתניהו: "מי שינסה לפגוע במדינת ישראל – ישלם מחיר כבד"
ישראל תגיש מחאה לאו"ם בעקבות גילוי מנהרת חיזבאללה

הלילה קיים הרמטכ"ל גדי איזנקוט הערכת מצב עם מפקד פיקוד הצפון האלוף יואל סטריק, ומפקד עוצבת הגליל תת אלוף רפי מילוא, ראש אגף המבצעים האלוף אהרון חליוה וראש אגף המודיעין האלוף תמיר היימן הערכת מצב, בסופה הורה על היציאה למבצע "מגן צפוני". צה"ל תגבר את גבול לבנון בכוחות הנדסה, כוחות מיוחדים וכוחות סדירים למקרה של הידרדרות ביטחונית, אך דובר צה"ל סירב להתייחס לפעילות ביממה האחרונה בצד הלבנוני.

ראש עיריית מטולה, דוד אזולאי, שבשטח עירו הוטל שטח צבאי סגור הסביר הבוקר כי עירו "נכנסת למציאות חדשה". לדבריו, "השינוי היחיד הוא שהחקלאים באזור המערבי, הסמוך לגדר, הונחו שלא להגיע למטעים. אנחנו בקשר בלתי פוסק עם התושבים ונוציא להם הודעת עדכון כל שעה". עוד הוסיף, "מבחינתנו השגרה מלאה. הכל פה שקט ורגוע. מטולה נכנסת למציאות חדשה. סומכים על כוחות הביטחון וערוכים לכל תרחיש".

ראש עיריית צפת הנחה הבוקר את הדרגים המקצועיים לבצע בדיקת מוכנות בכל המקלטים ברחבי העיר. יצוין כי טרם התקבלה הוראה מסוג זה על ידי פיקוד העורף אך אוחנה בחר לנקוט משנה זהירות ולבצע בדיקה מחשש להתלקחות. ״הבוקר עם כניסתי לתפקיד ומייד לאחר הודעת דובר צה״ל החלטתי לבצע בדיקה של רמת מוכנות המקלטים, לאתר מקלטים שאינם מאובזרים ולאבזר אותם במיידי וזאת מתוך העלאת רמת המוכנות והערכות לחירום בצפת על אף שהשגרה נשמרת ואין כל הנחיות מיוחדות. אני מחזק את ידי חיילי צה״ל וממשלת ישראל״, דברי אוחנה.