ישראל תגיש מחאה לאו"ם בעקבות גילוי מנהרת חיזבאללה

משרד החוץ הנחה את משלחת ישראל לאו"ם להגיש למזכ"ל הארגון ולנשיא התורן של מועצת הביטחון מחאה על הפעילות התוקפנית משטח לבנון. "זו עוד הוכחה לכך שחיזבאללה פועל בדרום לבנון בניגוד להחלטה 1701, וכוח האו"ם של יוניפי"ל לא מצליח לפקח על המתרחש"

משרד החוץ הנחה את משלחת ישראל לאו"ם להגיש למזכ"ל האו"ם ולנשיא התורן של מועצת הביטחון מחאה על הפעילות התוקפנית משטח לבנון, בעקבות חשיפת מנהרה התקפית של חיזבאללה סמוך למטולה.

ישראל תדגיש במחאתה כי "חיזבאללה חופר מנהרות למטרות טרור מלבנון לישראל ומדובר בהתקפה חמורה על ריבונותה של ישראל ועל הפרה נוספת של החלטות מועצת הביטחון של האו"ם 1701 ו-1559". במחאה יודגש עוד כי "ישראל מנהלת פעולות הגנה בשטחה הריבוני, יש לה זכות להגן על עצמה ואינה מעוניינת בהסלמה".

כל העדכונים:
הותר לפרסום: צה"ל יצא למבצע נטרול מנהרות חיזבאללה בצפון • צפו
דובר צה"ל חושף פרטים נוספים על המנהרות "נערכים למבצע ממושך"
גורם ביטחוני: "עניין המנהרות עלה בקבינט כשהוחלט על הפסקת אש"
בצפון לא מופתעים: "זעקנו ששומעים רעשים, רהיטים רעדו בבתים"
גורם מדיני: "הנסיעה של נתניהו לבריסל היתה קשורה למבצע בצפון"
העימות בקבינט: "עמדת ליברמן היתה הפוכה מעמדת צה"ל"
צה"ל מזהיר את לחיזבאללה: "התרחקו מכל מנהרות; חייכם בסכנה"
המגן שלפני הסערה? המבצע שעלול להוביל להסלמה בצפון / פרשנות
נתניהו: "מי שינסה לפגוע במדינת ישראל – ישלם מחיר כבד"
מבצע "מגן צפוני": נחשפה מנהרה ראשונה; "בגובה הליכה של אדם"

בישראל מתכוונים להבליט את מיקום פתח המנהרה שהתגלתה – בית בכפר קילא – מבחינה דיפלומטית והסברתית. הדגש: זו עוד הוכחה לכך שחיזבאללה פועל בדרום לבנון בניגוד להחלטה 1701, וכוח האו"ם של יוניפי"ל לא מצליח לפקח על המתרחש. בישראל קוראים לכוח האו"ם יוניפי"ל להגביר פעילותו באזור, ומדגישים: חיזבאללה משתמש בתשתית האזרחית בלבנון כבשלו.

בירושלים מבקשים להבהיר באו"ם כי חיזבאללה הוא בעצם זרוע של איראן בלבנון והוא חלק מהניסיון לערער את היציבות באזור כולו. נזכיר כי חיזבאללה מוגדר כארגון טרור על ידי ארצות הברית, האיחוד האירופי ומדינות נוספות.

במערכת המדינית אומרים כי "זוהי הוכחה נוספת לתוקפנות מצד איראן, המסוגלת לממן את חיזבאללה עם מיליארדי הדולרים שקיבלה במסגרת עסקת הגרעין" ומוסיפים כי "ממשלת לבנון אחראית לכל הפעולות הנעשות בשטח לבנון וחפירת מנהרות ההתקפה לישראל מאשרת כי הכוחות הלבנונים אינם ממלאים את תפקידם".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *