במהלך ההצהרה לתקשורת, דובר צה"ל חשף תיעוד שצולם הבוקר באחת ממנהרות הטרור של חיזבאללה בשטח ישראל, בו נראים מחבלי הארגון מזהים את המצלמה, מתקרבים אליה ומטען שהונח על ידי צה"ל מופעל לעברם • צפו בתיעוד

במהלך ההצהרה לתקשורת, אותה מסרו ראש הממשלה בנימין נתניהו והרמטכ"ל גדי איזנקוט, בעקבות מבצע 'מגן צפוני', שהחל הבוקר צה"ל בגבול הצפון עם לבנון, במטרה לחשוף את כל מנהרות הטרור של הארגון חיזבאללה אל עבר ישראל – דובר צה"ל חשף סרטון שצולם הבוקר מתוך המנהרה שנחשפה בסמוך למטולה ובו נראים שני מחבלי חיזבאללה שמזהים את המצלמה שהותקנה ואת המטען שהוצמד אליה ובורחים.

דובר צה"ל, תא"ל רונן מנליס, אמר הערב כי "המנהרה נחפרה ממבנה אזרחי ששימש כמפעל בלוקים אזרחי, המנהרה יוצאת מהמבנה וחודרת לשטח ישראל. המעקב שלנו על המבנה הראה שהפעילות האזרחית ירדה והצבאית עולה. ראינו פעילות רכבים חריגה שמפנים חול תוך שנותנים לפעילות כיסוי אזרחי".

"הבוקר, דקות לאחר תחילת המבצע, החדרנו מצלמות למנהרה שזיהו פעילי טרור נעים לכיוון המנהרה, מגיעים אליה, ולמעשה מוצמד אליה מטען קטן שמנע שימוש מבצעי במנהרות. אנחנו ממשיכים בחשיפה ונטרול המנהרות האחרות", הוסיף מנליס.

חבר הכנסת אורן חזן הגיב לפרסום הסרטון וכתב בחשבונו האישי בטוויטר: "רואה איך מבריחים את מחבלי החיזבאללה מתוך המנהרה שנחשפה במקום לפוצץ אותם בתוכה ומתבייש. ריבונו של עולם, החיזבאללה בצפון בדיוק כמו החמאס בדרום, רוצחים נתעבים שמפרים את הריבונות וצריכים למות. אז למה מודיעים להם לפני שהורסים ומבריחים אותם. למה? כך לא יוצרים הרתעה – כך מאבדים אותה".