צילום: פלאש 90

יעלון מסביר מדוע הצהיר ב-2016 שלא נחפרות מנהרות בצפון

שר הביטחון לשעבר העניק הבוקר ראיון לגל"צ במהלכו הושמעה לו הקלטה מ-2016 בה הוא נשמע מבטל לחלוטין את האפשרות שחיזבאללה חופר מנהרות בגבול הצפון. בתגובה טען יעלון כי הוא ידע על המנהרות, והסביר מדוע שידר מסר הפוך

דר הביטחון לשעבר, משה (בוגי) יעלון, העניק הבוקר ראיון לגל"צ במהלכו הושמעה לו הקלטה מ-2016 בה הוא נשמע מבטל לחלוטין את האפשרות שחיזבאללה חופר מנהרות בגבול הצפון. "בצפון לא גיליונו עד היום שום מנהרה. אם מנתחים את זה, אין לחיזבאללה סיבה טובה לחפור מנהרות היות והשטח אינו מישורי, וממילא מאפשר התגנבות בוואדיות וכיו"ב. מנהרות זו השקעה גדולה", אמר אז יעלון.

בתגובה טען יעלון כי הוא ידע על המנהרות, והסביר מדוע שידר מסר הפוך. "אמרתי שאין מנהרות למרות שידעתי שיש כדי להרגיע את תושבי הצפון".

בנוסף אמר יעלון כי הוא היה מעונין להטעות את חיזבאללה. "לא רציתי להדליק את האויב, שלא יידעו שאנחנו יודעים". לדבריו, פעמים רבות בכרירים משמיעים מסרים הפוכים כדי להטעות את האויב, במקרה הזה – חיזבאללה.

"יש מקרים שאומרים דברים, בעוד שהמציאות היא הפוכה, כדי להטעות את הצד השני. מ-2014 נערכנו לאיום המנהרות, מ-2014 אנחנו יודעים אבל לא חייבים להגיד את כל האמת כדי שהצד השני ידע".

"לצורך ביטחון מותר לשקר", סיכם יעלון.

עוד בנושא
"חיזבאללה לא קלט כמה אנחנו מכירים את פרויקט המנהרות שלו – הוא יופתע"
שני צדדים למנהרה: העימותים וחילוקי הדעות סביב 'מגן צפוני'
עין מלבנון צופיה: חיזבאללה מפרסם תיעוד מהפעילות של צה"ל
וידאו ותמונות: סיכום היום הראשון של מבצע 'מגן צפוני'

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן