האיחוד האירופי

נגד אנטישמיות: מועצת האיחוד האירופי לצד הקהילות היהודיות

לאחר פעילות ארוכה בהובלת הקונגרס היהודי ואוסטריה, מועצת האיחוד האירופי אישרה היום הצהרה למען מאבק באנטישמיות וחיזוק ביטחונן של הקהילות היהודיות באירופה • נשיא הקונגרס היהודי: הצהרה זו היינה הכרה ברור כי נדרשת פעולה רצינית למען טיפול באנטישמיות"

 • הדרך שלך לפרנסה ברווח - בהתחייבות

  תוכן מקודם

 • אל תתנו חמצן לקורונה!

  תוכן מקודם

 • שטר הפרנסה יחתם עבורכם מחר ע"י גדולי הדור!

  תוכן מקודם

 • "איבדתי את הכל, תעזרו לי לבנות מחדש" נערה צעירה מבקשת עזרה.

  תוכן מקודם

בהסכמה של 28 מדינות, מועצת האיחוד האירופי אישרה היום הצהרה למען מאבק באנטישמיות וחיזוק ביטחונן של הקהילות היהודיות באירופה, כשמי שהוביל את ההצהרה הם הנציגים מאוסטריה יחד עם הקונגרס היהודי העולמי ועוד.

הצהרה זו אושרה בפורום שרי המשפטים והפנים של המדינות החברות באיחוד האירופי והיא קוראת למדינות החברות בה לנקוט צעדים על מנת להבטיח את הביטחון של הקהילות היהודיות באירופה על כל המשתמע, הן על האזרחים עצמם והן על מוסדותיהם, כדי להבטיח ליהודים עתיד בו יחיו עם תחושה של ביטחון וחופש כשאר אזרחי האיחוד האירופי.

בהצהרה אף מודגש החשיבות לחינוך וזיכרון השואה, תשומת לב מיוחדת של גורמי אכיפת החוק לתכנים אנטישמים ברשת הקוראים לטרור, הגברת שיתוף הפעולה בין רשויות אכיפת החוק לקהילות היהודיות להבטחת ביטחון הקהילות היהודיות, העמדה לדין פלילי על פשעי שנאה אנטישמיים ומספר סעיפים נוספים .

הצהרה זו יצאה לפועל לאחר שהקונגרס פעל בצמוד לרשויות ממשלת אוסטריה והמוסדות האירופים, יחד עם הקהילה היהודית באוסטריה והקונגרס היהודי האירופי, כשבמסגרת זו הקונגרס היהודי אף קיים למעלה ממאה פגישות בשבועות האחרונים עם נציגי המדינות החברות באיחוד האירופי, במטרה כי אלו יתמכו בהצהרה.

לאחר שאושרה ההצהרה, נשיא הקונגרס היהודי העולמי רונאלד לאודר בירך על אישורה ואמר, כי "ימים ספורים בלבד לאחר תוצאות סקר CNN שהציג עליה בתופעות האנטישמיות באירופה ועם דעיכת זכר השואה – הצהרה זו היינה הכרה ברורה של ממשלות המדינות החברות באיחוד האירופי, כי נדרשת פעולה רצינית, מבחינה פוליטית ומעשית, למען טיפול באתגרים הברורים והספציפיים של שנאה זו".

"אנו מצפים להמשיך לעבוד עם מוסדות האיחוד האירופי ועם ממשלות המדינות החברות בו ביישום ההצהרה", הוסיף נשיא הקונגרס והודה לקנצלר האוסטרי סבסטיאן קורץ על הובלת הנושא.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו