הרמטכ"ל לשעבר השיג 130 אנשים שחתמו בחשאיות על הדפים הנדרשים לשם כניסה למערכת הפוליטית. עם זאת, המסמכים טרם נשלחו לרשם המפלגות. בשלב זה שם המפלגה לא ידוע אך כבר נבחר. סקר: שליש מהציבור רוצים את גנץ כראש הממשלה

צעד נוסף בדרך למערכת הפוליטית: בתקופה האחרונה חתמו בחשאיות מוחלטת 130 מייסדים על מסמכי מפלגתו החדשה של בני גנץ. כך דווח הערב ב'החדשות'. עוד פורסם כי למפלגה כבר נבחר השם אך הוא לא נחשף.

לדבר הפרשן הפוליטי עמית סגל, המשמעות היא שגנץ החליט ככל הנראה לרוץ ברשימה נפרדת, גם אם בעתיד יהיה איחוד רשימות או חבירה מסוימת במהלך מערכת הבחירות. בפעולה זאת גנץ למעשה מאותת כי הוא ירוץ בראשות מפלגה משלו, וגם אם תהיה חבירה זה יתבצע מתוך הפלטפורמה שבה בחר, והוא לא יהיה האדם הבודד שמצטרף לרשימות קיימות במקום השני אחרי היו"ר.

מבחינה משפטית המפלגה עדיין לא רשומה משום שכדי לעשות זאת יש לשלוח את המסמכים, שנחתמו במשרדו של עורך דין תל אביב, לרשם המפלגות, אבל ההמתנה היא כנראה עד שיכריזו על בחירות. בסביבתו של גנץ אומרים מנגד שעדיין לא נפלה ההחלטה הסופית אם ללכת לפוליטיקה. אך המעשים שמתבצעים לאחרונה מעידים כי הכיוון אחר וכי גנץ יודע מהו.

אתמול פורסמו נתוני סקר מדד השלום החודשי של אוניברסיטת תל אביב והמכון הישראלי לדמוקרטיה, עולה כי גנץ נתפס כמועמד הרצוי ביותר לראשות הממשלה אחרי נתניהו. לפי המדגם, שנערך לפני פרוץ המבצע בצפון, הוא זוכה לתמיכה רבה 31% מהציבור הישראלי בכללותו (36% מהיהודים ו-8% מהערבים) סבורים שיש סיכוי גבוה שאם הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ יכנס לזירה הפוליטית, הם יצביעו עבור הגוף הפוליטי שאליו הוא ישתייך. בקרב מחנות השמאל והמרכז, מחצית מהנסקרים ענו כי קיים סיכוי גבוה שיצביעו עבור גנץ, לעומת 28% מהנסקרים בימין.

41% מהישראלים, לעומת זאת, היו רוצים לראות את בנימין נתניהו כראש הממשלה הבא של ישראל. אחריו ברשימת המועמדים נמצא הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ, ששליש (33%) היו רוצים לראותו כראש הממשלה. בהמשך הרשימה נמצאים ח"כ יאיר לפיד (23%), שר החינוך נפתלי בנט (21%), ח"כ ציפי לבני (19%) וח"כ אביגדור ליברמן (17%). בתחתית הרשימה נמצאים ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק ויו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי, שמיעוט (14% ו-10% בהתאמה) היו רוצים שיעמדו בראשות הממשלה לאחר הבחירות הבאות.