האו"ם דחה הצעת גינוי לחמאס מאחר שלא קיבלה רוב של שני שלישי. השגריר דנון לנוכחים: "תתביישו לכם. נראה אתכם חיים תחת התקפות טילים". נתניהו: "זוהי פעם ראשונה שישנו רוב של מדינות שמצביעות נגד החמאס"

האו"ם דחה הלילה (חמישי) הצעת גינוי לארגון הטרור חמאס מאחר שלא קיבלה את הרוב הדרוש. 87 מדינות הצביעו בעד, 57 מדינות הצביעו נגד ו-33 נמנעו, אך טרם ההצבעה הוחלט כי יידרש רוב של שני שלישי לטובת הכרעה.

בתום ההצבעה, ההחלטה התקבלה במחיאות כפיים. לאחר מכן, עלה לדוכן שגריר ישראל באו"ם דני דנון ואמר לנוכחים: "תתביישו לכם". לדבריו, "אין כאן שני צדדים ואין מוסר. יש כאן ארגון טרור שמסכן אזרחים. הייתה לכם לשנות אבל החלטתם נגד. תתביישו לכם. נראה אתכם חיים תחת התקפות טילים". ההחלטה מהווה את מה שנחשב כאקורד הסיום של שגרירת ארצות הברית לאומות המאוחדות, ניקי היילי, שתעזוב את תפקידה בסוף השנה.

בהצעת הגינוי נכתב כי "האו"ם מגנה את חמאס על ירי חוזר של רקטות לעבר ישראל ועל הסתה לאלימות המסכנת אזרחים". כמו כן, דרשה העצרת כי "חמאס וארגוני טרור אחרים, כולל הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני, יפסיקו את כל הפעולות הפרובוקטיביות והאלימות".

במהלך הדיון, העלתה כווית הצעה לפיה ניתן יהיה לגנות את חמאס ברוב של שני שלישים מחברי העצרת בלבד. הצעה זו נתקבלה ברוב של 75 מול 72 כך שגינוי של ארגון הטרור הצריך רוב מיוחס של חברי העצרת, מה שלא התקבל. בפועל, חלק מהמדינות שהצביעו בעד הצעת הגינוי הכשילו בפועל את אישורה כשתמכו בהצעה שדרשה רוב של שני שליש.

בתום ההצבעה על הרוב המיוחד, קיבלו את זכות הציבור שגרירי סעודיה ואיראן שתקפו בחריפות את ישראל ואת התנהלותה. שגריר איראן קרא לאו"ם לקבל את חמאס כתנועת התנגדות לגיטימית שמייצגת את תושבי הרצועה וטען שגינוי ארגון הטרור ישרת את "הכיבוש". בהמשך, שגריר כווית טען כי ההחלטה "מסיטה את תשומת הלב מהנושאים שעומדים במוקד הסכסוך".

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב הערב ומסר כי, "בהצעת גינוי החמאס בעצרת הכללית של האו"ם הושג רוב גורף של מדינות שעמדו נגד החמאס. לא השגנו את הרוב של שני-שליש אבל זוהי פעם ראשונה שישנו רוב של מדינות שמצביעות נגד החמאס ואני משבח את כל 87 המדינות שנקטו עמדה עקרונית נגד חמאס. זהו הישג חשוב מאוד לארה"ב ולישראל. אני מודה לממשל האמריקני ולשגרירת ארה"ב לאו"ם ניקי היילי על היוזמה".