השופט דוד רוזן, שמונה כדי לבדוק האם נגרם לגל הירש עינוי דין בעניינו, קבע כי אכן היה עינוי דין והטיל את האחריות על עורכי דינו של הירש. למסקנה הזאת הגיע לאחר ששמע את המשטרה והפרקליטות, אך לא את גרסת הירש ופרקליטיו

לאחר שלוש שנים של עינוי דין נגד גל הירש שהיה אמור לכהן כמפכ"ל המשטרה, הוחלט למנות שופט שיבדוק את העניין. השופט דוד רוזן קבע כי אכן היה עינוי דין, אך הטיל את האחריות על עורכי דינו של הירש, בטענה שלא העבירו למשטרה חומרים.

אך למרבה ההפתעה, למסקנה הזאת הגיע רוזן מבלי ששמע את גרסתו של הירש וערכי דינו אלא רק את גרסת המשטרה והפרקליטות. כך דווח ב'חדשות 10'. רוזן פנה בזמנו לאנשי גל הירש והציע לבדוק את טענותיהם על עינוי הדין, הירש שוחח עם השופט בטלפון, הביע את הערכתו ושאל את רוזן: "אדוני, במסגרת הבדיקה תסכים לפגוש אותי, שנוכל להראות לך את הכול?". רוזן השיב: "בוודאי, איזו שאלה, בוודאי שניפגש". אך בסופו של דבר רוזן לא נפגש עם הירש ולא עם עורכי דינו…

כזכור, מיד לאחר שפורסם כי השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, החליט להציע לממשלה למנות את הירש למפכ"ל המשטרה הגיע התנגדות מצד בכירי משטרה לשעבר ובאופן פתאומי נפתחו נגד הירש שני חקירות משטרה. היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, הורה לארדן להמתין עם המינוי עד שיסיים את בדיקותיו על הירש, והוסיף שהבדיקה "תימשך זמן רב". עד שארדן התייאש.

הירש נחקר באזהרה בפרשת מכרז פינוי הנפלים בראשון לציון, בחשד לביצוע עבירות של טוהר המידות וכן נחקר באזהרה בחשד לשוחד בגיאורגיה וזאת למרות שנשיא גיאורגיה להצהיר כי "גל הירש נקי מכל חשד באשר לִפעילותו בגיאורגיה ושמדובר בעניין פוליטי פנימי של ישראל בלבד". גם בית המשפט בלונדון קבע שלא נפל פגם בעסקה בין הירש לגאורגים. גם בגיאורגיה הסתיים משפטו של שר ההגנה קזראשווילי בזיכוי.

לטענתו של תנ"צ גיא ניר, מינויו של הירש למפכ"ל סוכל על ידי בכירי המשטרה "באופן הגובל בפלילים" ואמר בועדת הפנים של הכנסת כי "גל הירש הוא קורבן לסיכול ממוקד". בעקבות כך, עשרות מפגינים הערב בתל אביב במחאה על הימשכות ההליכים בחקירת גל הירש. המפגינים מחזיקים שלטים עליהם נכתב "סליחה שהפקרנו אותך".