טראמפ אחרי ההצבעה באו"ם: "ממי צריך לקחת את הכסף שלהם?"

שגרירת ארה"ב באו"ם ניקי היילי גילתה באירוע הדלקת נרות שקיים שגריר ישראל באו"ם דני דנון כיצד הגיב הנשיא דונלד טראמפ לכך שההצעה באו"ם לגנות את חמאס לא עברה. טראמפ ביקש לדעת על מי לצעוק ולאיזו מדינה לקצץ בתקציב "על מי צריך לכעוס?"

 • השנה לא מפספסים: "שטר הפרנסה" של גדולי הדור

  תוכן מקודם

 • אמירת פרשת המן שתים מקרא ואחד תרגום ביחד עם מרן שה"ת הגר"ח קניבסקי

  תוכן מקודם

 • מרן שה"ת שולח אליך את שטר הפרנסה

  תוכן מקודם

 • עצוב: טיפל בילדים תשושי נפש ונכנס לדיכאון עמוק

  תוכן מקודם

שגרירת ארה"ב באו"ם ניקי היילי, שבקרוב תסיים את תפקידה, גילתה כיצד הגיב טראמפ לכישלון הצגת הגינוי לחמאס באו"ם. היילי, שהשתתפה שלשום (חמישי) באירוע הדלקת נרות שקיים שגריר ישראל באו"ם דני דנון, אמרה שהנשיא טראמפ ביקש לדעת על מי לצעוק – ולאיזו מדינה לקצץ בתקציב.

היילי סיפרה כי איחרה לאירוע בגלל שיחת הטלפון שקיבלה מטראמפ מיד לאחר ההצבעה באו"ם על הצעת הגינוי לחמאס. "87 מדינות אמרו במפורש שחמאס מהווה בעיה, וזה מוכיח שהזמנים השתנו" אמרה היילי על ההצבעה, שבה הושג רוב, אך לא רוב מספיק של שני שליש לצורך אישור הגינוי. "זהו אכן יום חדש באו"ם", הוסיפה.

עוד סיפרה על תגובתו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לדחיית ההצעה. "הגעתי לכאן באיחור כי הנשיא התקשר ושאל 'ניקי מה קרה?' וסיפרתי לו" אמרה. "טראמפ שאל אותי: 'על מי צריך לכעוס? על איזה מדינות את רוצה שאצעק? ממי צריך לקחת את הכסף שלהם?", אמרה וחתמה "לא אספר לכם מה אמרתי לו".

בהמשך האירוע השגריר הישראלי דני דנון נפרד מהיילי, שתסיים את תפקידה כשגרירת ארה"ב באו"ם ב-31 בדצמבר. דנון העניק להיילי כמתנת פרידה מזוזה שהורכבה משרידי רקטה שנורתה על ידי חמאס לעבר ישראל, והודה לה על התמיכה שלה בישראל. "את אור שנתגעגע אליו באו"ם" אמר בהתרגשות לשגרירה היוצאת. "קיימת את הבטחתך שארה"ב תמיד תהיה לצד ישראל".

השגרירה היוצאת ניקי היילי ידועה בחיבתה למפעל הציוני והעם היהודי. היא נחשבת לשגרירה פרו ישראלית באופן יוצא דופן מאז קום המדינה. תמיכתה באו"ם מתאפשרת גם הודות לגיבוי הגורף מהנשיא טראמפ שהוכיח את אמיתות הבטחותיו והעביר את השגרירות האמריקאית בישראל לירושלים, חרף ניסיונות רבים בעולם למנוע זאת.