סערה בחיפה לאור כוונת ראש העיר למנות את ראג'א עתרא לתפקיד סגן ראש העיר למרות אמירותיו הפרובוקטיביות בהן השווה את ישראל לדאע"ש. דרעי: "פניתי ליועמ"ש לבדוק אם בסמכותי למנוע זאת". נתניהו: "ביקשתי מקליש לבטל את המינוי"

סערה בחיפה לאור כוונת ראש העיר ענית קליש רותם למנות את ראג'א עתרא, ראש סיעת חד"ש בחיפה, לתפקיד סגן ראש העיר במסגרת מאמציה להקים קואליציה עירונית. זעתרא הוא פעיל פוליטי מוכר בחיפה, שבין אמירותיו הפרובוקטיביות טען בעבר כי דאע"ש לומד את פשעיו מהתנועה הציונית בישראל, ואף אמר כי ליברמן הוא נציגו בממשלת ישראל.

שר הפנים אריה דרעי לפרשת ואמר כי "ראג׳א זעתרה, חבר מועצת עיריית חיפה, הביע תמיכה בחיזבאללה ובחמאס, תמך בחרם על ישראל והביע תמיכה בפעילות נגד ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. אדם כזה אינו יכול להתמנות לסגן ראש עיר בשכר כפי שמבקשת ראש עיריית חיפה". בהמשך, אמר דרעי כי יבדוק מהן האפשרויות העומדות בפניו על מנת למנוע את המינוי מתוקף סמכותו כשר הפנים. "פניתי ליועץ המשפטי לבדוק אם בסמכותי למנוע זאת, ואני מקווה מאד שיאשר זאת".

אמש הודיע היועץ המשפטי של משרד הפנים, עו״ד יהודה זמרת לשר דרעי, כי זעתרה מכחיש עובדתית חלק מהטענות נגדו. בעקבות כך, הורה השר דרעי למנכ״ל משרד הפנים, מרדכי כהן, לקיים בדיקה מקיפה בנוגע לטענות נגד זעתרה ובסיומה, יפנו ליועץ המשפטי לממשלה, ד״ר אביחי מנדלבליט, שיחליט האם בסמכות השר דרעי למנוע תשלום שכר לזעתרה אם ימונה לסגן ראש עיר.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לעניין בפתח ישיבת הממשלה ואמר כי, "הבוקר לפני הישיבה חיפשתי את ראש עיריית חיפה עינת קליש כדי לבקש ממנה לבטל את המינוי של סגן ראש עיר שתומך בחיזבאללה וחמאס, שמצהירים שבכוונתם להשמיד את מדינת ישראל. אני מקווה שתענה, ואני ושמח שחברנו אריה דרעי התחיל כבר לטפל בנושא ואני יודע שגם רבים אחרים התבטאו בו. זה דבר שאינו מתקבל על הדעת ומכיוון שהוא אינו מתקבל על הדעת הוא גם לא יתקיים, אני משוכנע בזה.״

סגן ראש עיריית חיפה הנכנס הגיב לדברים ואמר כי, "אני לא חבר לא בחמאס ולא בחיזבאללה, אלא במפלגה הקומוניסטית הישראלית ובתנועת חד"ש שדוגלות בשלום, בשוויון ובאחוות העמים. נתניהו וממשלתו המושחתת מנסים להסיט את דעת הקהל. הסכנה האמיתית לעם בישראל לא נמצאת בעיריית חיפה, אלא ברחוב בלפור 10 בירושלים. כשאני אהיה סגן סביר להניח שנתניהו ודרעי כבר יישבו בכלא".