המינוי הצפוי של סגן ראש עיריית חיפה הביא את נשיא המדינה להתייחס לנושא: "לא יכול להיות שנבחרי ציבור בישראל יביעו תמיכה בטרור ובארגוני הטרור". אבי גבאי: "אני מגנה את ההתבטאויות תומכות הטרור של נציג מפלגת חד"ש בחיפה"

המינוי הצפוי של רג'א זעתרה, תומך הטרור, לסגן ראש עיריית חיפה ממשיכה להעסיר את המערכת הפוליטית וגם נשיא המדינה ראובן ריבלין התייחס לנושא הבוקר. "אין צורך לומר שאנחנו מצפים מכל נבחר ציבור במדינת ישראל, בזירה המקומית או הארצית, להיות חד משמעי ולהביע אפס סובלנות לטרור. לא יכול להיות שנבחרי ציבור בישראל יביעו תמיכה בטרור ובארגוני הטרור", דברי ריבלין.

גם יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, מנהיג מפלגתה של ראש העיר חיפה עינת קליש, התייחס היום לדברים. "מעולם לא שמעתי עליו ואני כמובן מגנה ומתקומם נגד הדברים שאמר. יש בהם נבזות וגם צביעות. רק צבועים יכולים להתלונן על היחס שלנו לפלסטינים ולתמוך בבאשר אסד רוצח ההמונים".

עוד הוסיף גבאי בפתח ישיבת הסיעה, "הצביעות לא מסתיימת בזה. זעתרה כמו אלה שתקפו אותו השבוע הם הפוליטיקה של הקיצונים שמחפשים להקצין בכדי לבלוט במקום לחבר אותנו. אני מגנה את ההתבטאויות תומכות הטרור של נציג מפלגת חד"ש בחיפה. אבל אני רוצה להזכיר לאזרחי ישראל: מי שמחזק את החמאס, מי העביר להם מזוודות כסף זה נתניהו. ראש ממשלה שחזק בדיבורים וחלש במעשים".

עוד סיפר כי, "שוחחתי היום עם ראשת עיריית חיפה, עינת קליש. יש לה אתגר לא פשוט לקיים חיים משותפים בעיר עם 20 אחוז ערבים ומי שרואה את הקואליציה שלה מבין את זה. מדגל התורה דרך הבית היהודי וישראל ביתנו ועד חד"ש".

מנגד, יו"ר מפלגת הבית היהודי בחיפה אמר בראיון ל'103 FM' כי ברשימה "לא מתחייבים שלא לשבת עם רג'א זעאתרה בקואליציה במועצת העיר". לדבריו, "לא יכול להיות שאנשי ימין בגלל ג'וב כזה או אחר ישאירו למר זעאתרה לנהל את תאטרון אל מידאן עם תקציבי ענק… הכלבים נובחים והשיירה עוברת", אמר חבר מועצת העיר יואב רמתי.

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' צייץ בתגובה לדברים: "אני אמנם במפלגת האיחוד הלאומי ולא בבית היהודי אבל אנחנו ברשימה משותפת לכנסת ולכן חובתי המוסרית לומר דברים ברורים: הבית היהודי בחיפה לא יכול לשבת יום אחד בקואליציה עם סייען הטרור וה BDS רג'א זעאתרה. סמוך ובטוח שזו ההנחיה שתצא מהנהגת המפלגה".