ראש הממשלה התייחס לפיגוע בעפרה ואמר כי, "מיותר לצפות לגינוי מצד הרש"פ". נתניהו התייחס לקריאות להסדרת יישוב וטען כי זה לא כל כך פשוט. בנט: "קוראים לרה"מ להסדיר באופן מידי את היישוב עפרה". ליברמן: "יצאנו סמרטוטים ואפסים מול חמאס"

כמדי יום שני התכנסו סיעות הכנסת לישיבות כשראשיהן השמיעו את הצהרותיהם לתקשורת בנוגע לסוגיות שעל סדר היום. ראש הממשלה ויו״ר הליכוד בנימין נתניהו, התייחס בפתח ישיבת סיעתו לפיגוע הירי אתמול בעופרה. "אנחנו מחזקים את ידיהם של הרופאים שנאבקים על חייו של תינוק. מחבלים זוועתיים ניסו לרצוח אם ותינוק שהיה ברחמה. זה דבר שהוא מפלצתי. ויש כמובן צהלת ברכות, אני חושב שמיותר לצפות לגינוי מצד הרשות הפלסטינית, הם רק תורמים להסתה כאן. כוחות הביטחון שלנו, השב״כ וצה״ל, רודפים אחר המרצחים הללו. הם ילכדו אותם ואנחנו נמצה איתם את הדין – נבוא איתם חשבון", אמר נתניהו.

בחלק הסגור של סיעת הליכוד, מתח ביקורת ראש הממשלה על קריאות חברי הכנסת והשרים בעניין בנייה ביהודה ושומרון והסדרת היישוב עופרה לאחר הפיגוע. "יש פה ראש ממשלה שעמד 12 שנים מול שני נשיאים אמריקנים מאוד מאוד קשים. ובנינו ובנינו ובנינו. ואנחנו מנהלים את זה עכשיו כדי שנקבל הכשר על ההתיישבות כי עכשיו מנהלים נגדנו קמפיין אגרסיבי נגד יישובים שכבר בנינו. בנינו ובנינו ובנינו. בחכמה ובנחישות גדולה. מה שאתם חושבים שפשוט הוא הרבה יותר מורכב אבל אנחנו מנווטים בשכל כדי למצוא את הדרך וכשנמצא – גם נבנה וגם נקבל את הגיבוי של בית המשפט. אם זה ניתן זה מצויי ואם לא, נראה, אבל קודם אני מנסה להצליח להרוויח את הכל. אין שום ממשלה וגם לא תהיה ממשלה שמצליחה להדוף את הלחצים האלה ולתמרן מולם בנושא ההתיישבות".

בנט בישיבת הסיעה היום. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר החינוך נפתלי בנט הגיב לפיגוע בעפרה ואמר, "אנחנו שולחים חיזוק לפצועים ומתפללים לשלומה של האם הצעירה שהתינוק שלה נולד מתוך האש ולשאר הפצועים". בנט הוסיף, "לממשלת ישראל יש מחויבות בסיסית. הטרור הפלסטיני נהיה חצוף יותר ונועז יותר. שבועות חלפו מהפיגוע בברקן והמחבל לא נתפס. למה? מה קורה פה? כי הסייענים שלו לא מפחדים – הם יודעים שגם אם יתפסו אותם – לא יקרה דבר".

בנט, התייחס לדרישה להסדיר את מעמדו של יישוב עפרה: "אזיקים של פייק משפט מונעים מאיתנו לפעול. אנחנו קוראים לראש הממשלה להסדיר באופן מידי את היישוב עפרה, כל מה שצריך זה לזמן את היועמ"ש ולאשר את זה", אמר בנט בפתח ישיבת הסיעה.

ח"כ אביגדור ליברמן תקף את הממשלה בפתח ישיבת סיעת ישראל ביתנו: "יצאנו סמרטוטים ואפסים מול חמאס, מדינת ישראל יצאה מתחת לרצפה. אני דורש מראש הממשלה להודיע על הפסקת הזרמת הכסף לחמאס אחרי שחמאס מברך על הפיגוע שבוצע אמש ליד עפרה". ליברמן דרש אף מנתניהו להודיע שישראל מפסיקה את העברת הסולר ו-15 מיליון דולר לעזה. "אם נתניהו היה באופוזיציה כל מה שאני אומר עכשיו היה נשמע כמו פטפוטים בגן ילדים".

צפו בדברי ליברמן