חיים סילברשטיין ועמיחי איש-רן. צילום: פלאש 90

הורי הפצועה מצומת עפרה: "מצבה משתפר, תתפללו עבור התינוק"

הוריה של שירה שנפצעה קשה בפיגוע בעפרה, עדכנו על שיפור במצבה: "פקחה עין וביקשה את אמא". על מצב התינוק: "צריך תפילות". אביו של הבעל עמיחי, שנפצע גם הוא: "הגיע הזמן שתהיה מערכת של תחבורה ציבורית. הם לא אזרחים סוג ב'"

חיים סילברשטיין, אביה של שירה איש-רן שנפצעה קשה אמש (ראשון) בפיגוע הירי בכניסה לעופרה, מתייחס היום מבית החולים שערי צדק בירושלים למצבה של בתו שעדיין מוגדרת במצב קשה ושל התינוק שבמצב קריטי. "אנחנו שמחים לראות שמצבה של שירה משתפר, מתפללים ומודים לכל עם ישראל שמתפלל עבורה", אמר סילברשטיין. "אנחנו זקוקים לתפילות האלה". כשנשאל לגבי מצבו של התינוק, אמר רק: "צריך תפילות".

"זכינו להיכנס לטיפול נמרץ ושירה פקחה עין וחצי והיא דמעה שהיא ראתה אותנו. מרוב התרגשות היינו צריכים לצאת כי הדופק שלה עלה יותר מדי". עוד הוסיף האב כי, "היא פקחה עין וביקשה לראות את אמא, אז רצנו. מאוד התרגשנו לראות אותה למרות שהמצב הבריאותי לא כל כך טוב. אין כמו לראות את הבת שלך פוקחת עין ומדברת עם העיינים, כי הפה שלה היה מלא בצינורות", אמר חיים והוסיף: "כדי לשלוט על מצבה, הרופאים הרדימו אותה. אבל כדי לבדוק שהיא בסדר, הורידו את התרופות על מנת לבדוק אם היא עשויה להתעורר, וכך קרה. אבל מיד החזירו אותה להרדמה כדי שלא יהיו תוצאות שלילות".


תיעוד הפיגוע

אמה של שירה, אמרה: "ראיתי שהיא רוצה לאחוז את היד שלנו. נתתי לה את היד ואז ראיתי שהיא מסתכלת על אבא, הוא גם שם את היד והיא החזיקה ואז ראיתי את הדמעות זולגות לה על הלחיים. ראיתי שהיא מנסה לדבר ולא יכולה כי יש לה צינורות, אז אמרנו לה שכל עם ישראל מתפלל עליה והיא פשוט ילדת נס ויש לה את הצוות הרפואי הכי מדהים שמטפל בה וגם מטפל מקצועי וגם אוהב והיא בידיים הכי טובות שיכולות להיות".

אביו של עמיחי, בעלה של שירה, שנפצע באורח בינוני תיאר את שאירע באותו הערב: "הם היו אמורים להגיע לבית שלהם באלון מורה, הם לקחו טרמפים כמו כל מי שגר ביו"ש נאלץ לעשות. זה המקום להגיד שהגיע הזמן שתהיה מערכת תחבורה ציבורית יותר אמינה ביו"ש. הם לא אזרחים סוג ב'. הם לקחו טראמפ עד צומת עפרה, והיו אמורים לקחת טרמפ נוסף. בעת שחיכו לטרמפ, הסתבר שהמחבלים למדו את דפוס ההתנהגות של המתיישבים והתקרבו, כמו שראינו בסרטונים, האיטו ואז ירו. הם ראו אישה בהריון ואמרו שזה מצוין, בזה צריך לפגוע וירו. אבל השם יילחם בכם".

החיפושים אחרי חוליית המחבלים. צילום: פלאש 90

אביו של עמיחי הוסיף שבזמן הפיגוע הייתה מסיבה בעפרה שנוהגים לעשות כל שנה בה מגיעות מכוניות של חב"ד וברסלב. "כולם הפנו מבטים לשם, הפוך מהכביש – ואז נשמעו היריות", אמר איש רן. לדבריו, עמיחי סיפר שברגע הראשון הם חשבו שזה חלק מהמוסיקה אבל רק כשראו רסיסים על הרצפה קלטו שזה פיגוע. "אנשים התחילו לרוץ ויחד איתם עמיחי, עד שראה שאשתו לא איתו. הוא הבין מיד שהיא מאחורה ורץ אליה. הוא ראה שיש דימום והיא על הרצפה, עצר את הדימום בידיים עד שהגיע סיוע".

אמה של שירה העבירה מסר תקיף לממשלה: "לא יכול להיות שילדים חפים נמפשע עומדים ומחכים לטרמפ, ויורים בהם. לא יכולה להיות מציאות כזו". אביו של אמיחי, שנפצע גם הוא בפיגוע, הוסיף: "היום זה היה אנחנו, מחר זה יכול להיות כל אחד אחר. זו לא שאלה אישית, אלא שאלה ציבורית". מוקדם יותר היום נפגש סילברשטיין נפגש בבית החולים שערי צדק עם מפקד פיקוד המרכז נדב פדן, כדי לקבל עדכון על המאמצים לאיתור המחבל או החוליה שביצעו את הירי. סילברשטיין אמר לפדן, שהגיע למקום לבקר את הפצועים ובני משפחותיהם, כי הוא "סומך על צה"ל" וכן שהוא מקווה כי "נחזיר את כושר ההרתעה שלנו".

3 תגובות

מה השם/השמות לתפילה?

מה השמות המלאים?
(לתפילות…)

מה השמות לתפילה?

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו