השר יואב גלנט הודיע כי משרדו יקים בקרוב רובע שגרירויות בירושלים: "איתרנו בשלב הזה שני אזורים במערב העיר ובמזרחה, או במרכזה". לדבריו, "אם אתה רוצה נוף אל עבר חומות העיר העתיקה או מערבה לכיוון שפלת החוף - הדברים האלה מוגבלים".

שר השיכון יואב גלנט מכריז היום כי משרדו יקים בקרוב רובע שגרירויות בירושלים. משרד הבינוי והשיכון מקדם הקמת רובע שגרירויות בירושלים. רובע השגרירויות החדש צפוי להיבנות בשכנות לשכונת תלפיות מזרח בעיר. האתר צפוי לכלול כ-9 אזורים נפרדים במתחם המתפרש על כ-100 דונם.

לדברי גלנט, "אני צופה שגם אם הדברים יקחו שנה שנתיים או עשור, שגרירויות רבות יעברו לישראל כיוון שהדינמיקה תעשה את שלה. ירושלים עיר צפופה וגם מאוכלסת לכן איתרנו בשלב הזה שני אזורים במערב העיר ובמזרחה, או במרכזה, ובמקומות האלה הנחיתי את המנכ"ל ואת אדריכלית המשרד לתכנן רובע של שגרירויות".

בראיון ל'ווינט' אמר שר השיכון כי, "כל הקודם זוכה. אם אתה רוצה נוף אל עבר חומות העיר העתיקה או מערבה לכיוון שפלת החוף – הדברים האלה מוגבלים. אני חושב שבהיבט הזה טוב יעשו מדינות העולם אם יכירו במציאות שכבר הוכרה על ידי ארה"ב, אוסטרליה ואחרים, שירושלים היא בירת ישראל הנצחית, ועכשיו ישימו את מעוזיהן ושגרירויותיהן במקום הזה".

בראיון התייחס גלנט גם למבצע "מגן צפוני" להשמדת מנהרות חיזבאללה: "אני חושב שיש הצלחה טכנולוגית-מבצעית-מודיעינית יפה והייתי אומר שחיזבאללה מבין היטב – אין אור בקצה המנהרה. הם ניסו להגיע ולא הצליחו". לדבריו, "יש גם מבוכה, גם הפתעה וגם חשש גדול בצד של חיזבאללה. ראשית מפני שזה פרויקט שהושקעו בו שנות עבודה רבות של הרבה מאוד אנשים. זה היה אמור להיות מהלך פתיחה לכל מערכה כנגד ישראל בדמות החדרתם של מאות מחבלים לשטח ישראל ואנחנו את העניין הזה שללנו. אני מקווה שנעשה את זה גם ללא מחיר, קרי לא תוך כדי מציאות שבה תיפתח מערכה.

גלנט התייחס גם לחיכוך על הגבול ואמר כי הוא לא חושש מהסיטואציה, "אני לא חושש כי אני בוטח בכוחנו, בכוחם של חיילי צה"ל ובהחלטות שלנו. יחד עם זה, צריך להיות באמת ערוכים ומוכנים על המשמר ולקחת בחשבון שעלולות להיות טעויות וכשיש טעויות דברים יכולים לצאת משליטה. לכן העירנות מתחייבת ובהיכרותי העמוקה את מפקד פיקוד הצפון האלוף יואל סטריק ואת מפקד העוצבה תא"ל רפי מילוא, אני יודע שמדובר פה במיטב האנשים שיש לצה"ל, הם יידעו כיצד לנווט את הדברים".