רוב בריכות השחייה בישראל פועלות בניגוד לדרישות החוק

הרב אהרן אברמן, יו"ר ארגון 'לב מלכה':" אנו קוראים לגורמי האכיפה לשפר את נגישות הבריכות כתנאי לרישיון עסק"

 • עצוב: טיפל בילדים תשושי נפש ונכנס לדיכאון עמוק

  תוכן מקודם

 • מרן שה"ת שולח אליך את שטר הפרנסה

  תוכן מקודם

 • אמירת פרשת המן שתים מקרא ואחד תרגום ביחד עם מרן שה"ת הגר"ח קניבסקי

  תוכן מקודם

 • ביום המסוגל ג' בשלח שידור חי מביתו של מרן שה"ת, הצטרפו 》

  תוכן מקודם

בארגון 'לב מלכה' מדווחים כי רוב בריכות השחייה בישראל, אינן נגישות לנכים, על אף הדרישה בחוק. בחודשים האחרונים ערכו בארגון 'לב מלכה' – המטפל בחולי סרטן, מספר מחנות נופש, לילדים ונערים, המרותקים לכיסאות גלגלים, בשל כך חיפשה הנהלת הארגון, מקומות שבהם ישנן בריכות עם נגישות לנכים, בכדי שהילדים והנערים החולים, יוכלו ליהנות ולשכוח מהמחלה אייתה הם מתמודדים במהלך כל ימות השנה, אך למרבה הצער, לא הצליחו למצוא כמעט אף מקום שכזה.

קרא עוד:

[postim]

הרב אהרן אברמן, יו"ר ארגון 'לב מלכה': "לפני שבע שנים חוקק חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות. החוק מחייב הסדרי נגישות על מנת שציבור האנשים עם מוגבלות, יוכל להגיע לכל מקום בכבוד. הנגשת הבריכה צריכה להתבצע לפי תקנות הנגישות למקום קיים וחדש".

אברמן מסביר, "באופן כללי בריכת שחייה נגישה צריכה לכלול: חניות נכים, דרכי גישה, שרותי נכים, מקלחות נגישות, מדרגות עם מעקה לכניסה לבריכה, מעלון כניסה למים שבלעדיו נכי גפיים תחתונות לא יכולים להיכנס למי הבריכה כלל. רוב הבריכות אינן נגישות, ואינן עומדות בדרישות החוק והתקנות. הרב אהרן אברמן, יו"ר הארגון קורא, לאכוף את חוקי הנגישות, של מחלקות רישוי עסקים, בעת חידוש רישיונות עסק, בערים השונות בישראל. אנו קוראים לגורמי האכיפה לשפר את נגישותם כתנאי לרישיון עסק.

יצוין, כי הנגישות לנכים באוטובוסים כבר הגיעה לפתרונה, ועדת העבודה והרווחה של הכנסת, בראשות ח"כ חיים כץ, אישרה באחרונה תקנות חדשות, המורות לחברות להשכרת רכב, ולחברות להשכרת אוטובוסים לטיולים, להנגיש את הרכבים לשימוש נכים. זאת ללא עלות נוספות של הנוסעים. לפי התקנות, חברות להשכרת רכב המחזיקות צי המונה למעלה ממאה מכוניות, יחויבו להחזיק 2 עד 7 רכבי השכרה הנגישים לנהיגה עצמאית של אדם עם מגבלות, ולפחות שני רכבים להסעת אדם עם מוגבלות.