מאות ישראלים נתקעו בחו"ל

חברת התעופה האיטלקית 'ויינד ג'ט' ביטלה באחת את כל טיסותיה לישראל וממנה ומאות ישראלים נותרו בנמלי תעופה באירופה

 • האלמנה לקוית שמיעה ו4 הילדים נותרו ללא משען ומשענה

  תוכן מקודם

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

 • עת רצון: העבירו שמות לתפילה הנערכת בקבר מרדכי ואסתר

  תוכן מקודם

 • באופן אישי: גדול הדור מעיין במקרי הצדקה של ועד הרבנים

  תוכן מקודם

חברת התעופה האיטלקית 'ויינד ג'ט' נקלעה לקשיים כלכליים ובמהלך השבוע הקודם ביטלה את מרבית טיסותיה לישראל וממנה. כתוצאה מכך "נתקעו" מאות ישראלים בנמלי התעופה באירופה, מרביתם ברומא.

קרא עוד:

[postim]

מאוחר יותר הציעו חברות תעופה איטלקיות להטיס את הנוסעים בתמורה לתוספת מחיר. גם נציגות 'ויינד ג'ט' בישראל התגייסה למציאת פיתרון ומרבית לקוחותיה הישראלים של החברה מצאו את דרכם בחזרה לישראל.

בהתאחדות סוכני הנסיעות טענו כי האחריות מוטלת על כתפיו של משרד התחבורה שהוא זה שאמור להחזיק ערבות כספית של כל חברה שמבקשת לטוס לישראל וממנה. במשרד התחבורה אמרו מאידך כי האחריות מוטלת על מארגני הטיסות וכי תקנות התעבורה אינן מחייבות את מארגני טיסות השכר להפקיד ערבות כספית למקרה של קריסה.

נציין כי למרות שביטוח נסיעות מכסה במקרים מסוימים נזקים שנגרמו כתוצאה מעיכובים בטיסה, הרי שבמקרה כמו זה שהוזכר לעיל, מרבית הפוליסות אינן מעניקות הגנה. אלא למי שרכש ביטוח נסיעות שנתי. חנוך הירשוביץ מ'הירשוביץ פתרונות' אומר כי: "ישנן חברות שמעניקות את ההגנה הזו למי שרוכש ביטוח נסיעות שנתי ולא רק לנסיעה ספציפית. מי שנוסע הרבה צריך לשקול רכישה של ביטוח נסיעות שנתי".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן