תגובות זועמות בימין לפיגוע הירי הקשה בגבעת אסף. ח"כים ושרים קוראים לנתניהו לשנות מדיניות ביו"ש ולנקוט יד קשה, לרבות סגירת ציר 60 לתנועת כלי רכב פלסטינים. השר אורי אריאל: "אם הקבינט לא ייענה לדרישתנו - נבחן את המשך דרכנו בממשלה"

תגובות זועמות בימין לפיגוע הירי הקשה בגבעת אסף. "יש לפעול במיידית ולהחזיר המחסומים בכל יו"ש, לפעול להריסת בתים ולגרש מחבלים בתוך יו"ש. מעבר לכך – אני דורש שהקבינט המדיני-ביטחוני יתכנס עד יום ראשון וימצא פתרונות מהירים להחזרת הביטחון לתושבי יו"ש ואני מודיע כי במידה והקבינט לא יענה על הדרישות, אכנס את מרכז האיחוד הלאומי ביום ראשון בערב, ח' בטבת, תשע"ט (16.12.2018) במטרה לבחון את המשך דרכינו בממשלה ובקואלציה", מסר יו"ר 'האיחוד הלאומי', השר אורי אריאל.

הטרור שוב מכה ביו"ש: 2 יהודים נרצחו בפיגוע ירי בגבעת אסף

חברו לסיעה, ח"כ בצלאל סמוטריץ' הוסיף: "אם נתניהו לא מורה עוד היום על סגירת צירי התנועה ביהודה ושומרון לתנועת ערבים הדם של הנרצחים הוא על הידיים שלו באופן אישי! מי שמעדיף את איכות החיים של הערבים על פני עצם החיים של היהודים לא ראוי להיות ראש ממשלה".

לדבריו, "נתניהו, הגיע הזמן להתגרש מהפלשתינים. אם הם ממשיכים לנוע בחופשיות בצירים ולטבוח בנו כמו ברווזים לממשלה הזו אין הצדקת קיום עוד יום אחד נוסף! יש פיגועים אין ערבים בצירים. כל כך פשוט, כל כך הגיוני, כל כך הזוי שצריך בכל להסביר".

"עם כל הכבוד לשני החיסולים הלילה, ויש כבוד, לא ככה נלחמים בטרור. כשתפיסת הביטחון מבוססת על רדיפה אחרי יתושים זה אף פעם לא נגמר. רק יבוש הביצה וגדיעת התקווה שמניעה את המוטיבציות של הטרור תמגר אותו. רק יצירת הרתעה והמחשת מחיר ההפסד על כל פיגוע", כך סמוטריץ.

שרת התרבות, מירי רגב: "הגיע הזמן לעלות מדרגה. אסור שאזרחי ישראל ימשיכו לעמוד בטרמפיאדות או בכל מקום אחר כמו ברווזים במטווח. רק אם נרוצץ את ראש הנחש ונפגע אישית בראשי החמאס, יבינו בהנהגת ארגון הטרור הזה שכללי המשחק משתנים. כשהראשים שלהם יהיו על הכוונות של לוחמי צה"ל ושהחיסולים יגיעו לפתח ביתם, נצליח להחזיר את כח ההרתעה שלנו. אמרתי ואומר שוב: חייבים לחזור למדיניות החיסולים הממוקדים".

ראש מועצת בנימין, ישראל גנץ, מסר: "הטרור הרצחני מרים ראש ואנחנו לא נשב יותר בחיבוק ידיים. אני דורש מראש הממשלה לטפל בטרור כמו שצריך לטפל בטרור. צעד ראשון חייב להיות איסור מוחלט ומיידי על האוכלוסייה הערבית להמשיך לנסוע בציר 60.

במקביל חייבים לצאת מהחשיבה המקובעת, להבין שאנחנו בעיצומו של גל טרור רצחני חדש ולבצע טיפול שורש אמיתי בתשתיות הטרור. תושבי בנימין לא יהיו ברווזים במטווח הירי של הטרור הפלשתיני".