ניר דבורי, הכתב הצבאי של חברת החדשות, שהה הבוקר בבנימין במסגרת עבודתו, סמוך מאוד לצומת גבעת אסף בו התרחש הפיגוע הרצחני. הגענו לזירה שניות לאחר האירוע, זה קרה לנו ממש מול העיניים. "אלה מראות לא קלים גם למי שמורגלים באירועים הללו"

הכתב הצבאי של חברת החדשות, ניר דבורי, שהה הבוקר באזור בנימין במסגרת עבודתו, סמוך מאוד לצומת בו התרחש פיגוע הירי הרצחני. בטור מיוחד שהוא מפרסם באתר חברת החדשות משחזר דבורי את האירועים מנקודת מבטו.

"הבוקר (ראשון) מעט אחרי השעה 11 תוך כדי שירדתי ופניתי לגבעת אסף, ראיתי אנשים רצים לכיוון הצומת ואז קיבלתי את הדיווח על אירוע ירי במקום. הגענו לזירה שניות לאחר האירוע, זה קרה לנו ממש מול העיניים. רכב שהגיע במהירות ביצע ירי ונמלט מהמקום, ייתכן ואחד הרכבים שחלף מולי היה הרכב של המחבלים", מספר דבורי.

הטרור שוב מכה ביו"ש: 2 יהודים נרצחו בפיגוע ירי בגבעת אסף
"אם נתניהו לא יסגור את צירי יו"ש לפלסטינים – דם הנרצחים על ידיו"

לדבריו, "היה ניתן לראות את הפרצופים של הנוכחים במקום אל מול התוצאות הקשות של הפיגוע. אלה מראות לא קלים גם למי שמורגלים באירועים הללו".

דבורי מוסיף: "כוחות הרפואה שהגיעו למקום נלחמו על חייהם של הפצועים. ראינו לצדם גם את קציני המודיעין שהעבירו מידע לכוחות בשטח, על מנת לנסות ולתחום את המרחב שאליו נמלטו היורים. במקביל מטוס תצפית של חיל האוויר נמצא גם כן בזירה, כחלק מהפעילות לשים את היד על היורים".

"בשטח התנהלה הערכת מצב מהירה בפיקוד מפקד אוגדת איו"ש. הכוחות עצרו את התנועה בכל המרחב כדי לאפשר את המרדף ולעצור את הסיכוי שיבוצע ירי נוסף כלפי ישראלים".