צילום אילוסטרציה: פלאש 90

מצוד נרחב: צה"ל הטיל כתר על רמאללה; חשש שהמחבל עדיין חמוש

המצוד אחר המחבל שביצע את פיגוע הירי בגבעת אסף: כוחות גדולים מאוד של צה"ל הוקפצו לגיזרת יו"ש. מצוד נרחב בכל באזור אחרי המחבל והנהג שסייע לו. בצה"ל לא שוללים את האפשרות כי קיים קשר תכנוני וארגוני בין הפיגוע היום לפיגוע בעפרה

פיגוע הירי הקשה בגבעת אסף: כוחות גדולים מאוד של צה"ל וזרועות הביטחון משתתפים בשעה זו במצוד אחר המחבל שביצע את הפיגוע והנהג שסייע לו. במקביל הוקפצו לגיזרת יו"ש חיילים מגזרות אחרות, זאת כדי לתת מענה לנוכח ההסלמה הביטחונית.

בשעה זו הטיל צה"ל כתר מלא לצורך בידוק על העיר רמאללה, כשההערכה היא שהמחבלים מסתתרים בתוכה.

כזכור, ע"פ הודעת צה"ל "המחבל יצא מרכבו ופתח בירי בטרמפיאדה בצומת לעבר לוחמי צה"ל ואזרחים שהיו במקום. לוחמי צה"ל סורקים במרחב אחר המחבלים שנמלטו מהזירה ומבצעים בידוקים בכל הכניסות והיציאות במרחב". בדקות האחרונות דווח כי הרכב בו נסעו המחבלים אותר וכי הם נמלטו ממנו רגלית, אולם טרם נמסר לכך אישור רשמי.

בכל מקרה המצוד הוא אחר המחבלים עצמם, כשהחשש הגדול הוא שהמחבל שביצע את הפיגוע – עדיין חמוש.

יצוין כי בצה"ל לא שוללים את האפשרות שקיים קשר תכנוני וארגוני בין הפיגוע היום לפיגוע הירי בעפרה. "אנו ממשיכים בפעילות סיכולית, גם במאמץ ההגנה באזור וגם במאמץ לאתר את המחבלים משני האירועים. הכוח שהותקף בצומת היה במשימה. אנו לא יודעים אם יש קשר בין חוליית הפיגוע בעפרה לפיגוע הזה".

העיתונאי שהיה עד ראיה לפיגוע: "מראות לא קלים גם למי שמורגל"
הטרור שוב מכה ביו"ש: 2 יהודים נרצחו בפיגוע ירי בגבעת אסף
"אם נתניהו לא יסגור את צירי יו"ש לפלסטינים – דם הנרצחים על ידיו"

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן