בכירים פלסטינים מגיבים לחיסול המחבלים שביצעו את הפיגועים באזור התעשייה ברקן ובצומת עפרה, כשאף מאשימים את ישראל בפיגועים שארעו היום • "דורשים מהקהילה הבינלאומית להתערב מיד על מנת לעצור את התוקפנות הישראלית נגד חיי בנינו"

גל הפיגועים, שהחל ביום ראשון האחרון בצומת עפרה והמשיך היום עם שני פיגועים, הראשון בשעות הבוקר המוקדמות והשני והקטלני ביותר השבוע, באזור השעה 11:00 בסמוך לכניסה לישוב גבעת אסף שבבנימין – בו נרצחו שני חיילים ושניים נוספים נפצעו קשה, גורר תגובות גם המקרב המגזר הפלסטיני, כשחלקם האשימו את ישראל שגררו למצב זה וחלקם אף היללו את המחבלים.

ראש הממשלה הפלסטיני ראמי חמדאללה אמר: "אנחנו מספידים את השהידים הצדיקים שלנו ודורשים מהקהילה הבינלאומית להתערב מיד על מנת לעצור את התוקפנות הישראלית נגד חיי בנינו. התוקפנות של הכיבוש תוביל לעוד אלימות ואי-יציבות", בנוסף אך כינה את המחבלים "גיבורים לאומיים", כשבהמשך כתב, כי על הקהילה הבינלאומית להתערב ולעצור את מה שקרה.

ראש הלשכה המדינית של חמאס איסמעיל הנייה, ביקר ב"אוהל אבלים" שהוקם ברצועת עזה לאחר שהלילה חוסלו מבצעי הפיגועים בברקן ובעפרה ואמר: "עזה מחבקת את הגדה, העם הפלסטיני לא מקל בדם השהידים שלו ושל גיבורים כמו ברגותי ונעאלוה. אני אומר לכיבוש הישראלי: עוד התנכרות לזכויות שלנו תביא לעוד דבקות של העם הפלסטיני בהתנגדות. הגדה מתחילה להשתנות, והיא יוצרת דף חדש עם הכיבוש בעזרת אש ודם. אנחנו מברכים את אנשינו בגדה ואת המשפחות הלוחמות".

לשכתו יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן פרסמה תגובה וכתבה, כי "האווירה של כניסות צה"ל לשטח הפלסטיני והיעדר אופק לשלום, הובילו לשרשרת של אלימות שאת מחירה משלמים שני הצדדים".

מתאם פעולות הארגונים הפלסטיניים, עיסאם בכר, אמר: "מעשי הרצח וההרג בדם קר לא יניאו את עמנו מהמשך במאבק", כשאף הוסיף ודרש הגנה בינלאומית עבור הפלסטינים.