שני לוחמים צה"ל שנהרגו בפיגוע הירי ליד עפרה הם יובל מור יוסף מאשקלון ויוסי כהן מבית שמש • "הם היו בחורים מאוד נחמדים, כל היום עם חיוך. החברים שלהם אהבו אותם מאוד" • שניים נוספים מאושפזים במצב קשה וקשה מאוד בבתי החולים

דובר צה"ל מוסר את שמם של לוחמי צה"ל, סמל יובל מוריוסף ז"ל, לוחם בחטיבת "כפיר", בן 20, מאשקלון, ורב-טוראי יוסף כהן ז"ל, לוחם בחטיבת "כפיר", בן 19 מבית שמש שנפלו בפיגוע הירי בצומת אסף.

סמל יובל מוריוסף ז"ל הועלה לאחר נפילתו מדרגת סמל לדרגת סמל-ראשון. רב-טוראי יוסף כהן ז"ל הועלה לאחר נפילתו מדרגת רב-טוראי לדרגת סמל. הודעה נמסרה למשפחותיהם. "צה"ל משתתף בצער המשפחות וימשיך ללוותן".

הרב דוד פוקס, שהכיר את החיילים מספר, ״הם היו בחורים מאוד נחמדים, כל היום עם חיוך. החברים שלהם אהבו אותם מאוד והם היו מקובלים על כולם. ראיתי אותם היום ממש חצי שעה לפני הפיגוע. הם היו באמצע לשמור בתחנה, עברתי לידם עם הרכב שלי בדרך לשיעורי תורה בכמה פילבוקסים ולא רציתי לעצור בשביל לא להפריע להם"".

פוקס תיאר את תחושותיו בעקבות מותם של החיילים. "לשמוע שבחורים כאלה, נמרצים ושמחים, נופלים פתאום – זה כאב אדיר. פגשתי את החברים שלהם – הם קיבלו את זה בהלם. הכאב הגדול רק ממקד אותם עוד יותר במשימות שניצבות מול עיניהם עכשיו. המתיישבים באיזור בו הם נפלו ממש אהבו אותם והיו בקשר טוב איתם״.

הלווייתו של סמ"ר יובל מור יוסף, שנהרג בפיגוע הירי בגבעת אסף, תיערך מחר בעירו, אשקלון. ראש העיר אשקלון, תומר גלאם, ביקר בבית המשפחה ומסר: "העיר אשקלון איבדה היום את אחד מטובי בניה, סמל יובל מור יוסף, זכרו לברכה, שנרצח על ידי מחבלים אכזריים ומוגי לב, חסרי כל צלם אנוש. ממשלת ישראל צריכה לחשב מסלול מחדש בכל הנוגע לטיפול בטרור, כי ברור מאליו שמשהו פה לא עובד. בשמי ובשם תושבי אשקלון אני שולח את תנחומינו העמוקים למשפחה השכולה. מי ייתן ולא תדעו עוד צער".

הלוויתו של סמ"ר יוסף כהן הי"ד מבית שמש תתקיים מחר בירושלים בשעה 10:30 בבית ההלוויות שמגר ומשם להר הזיתים. לוויה אזרחית ללא סממנים צבאיים.

בתוך כך, הותר לפרסום כי שירה סבג, תושבת בית אל, היא הצעירה בת ה-20 שנפצעה באורח קשה בפיגוע ירי בצומת גבעת אסף. סבג נותחה בבית החולים שערי צדק ומצבה מוגדר קשה ויציב. היא נפגשה עם הוריה ונמצאת בהכרה מלאה.

בפיגוע נפצע גם חייל צה"ל בן 21 מאושפז במצב קשה מאוד בבית החולים הדסה עין כרם, מבית החולים נמסר כי קיים סכנה ממשית לחייו והוא הוכנס לחדר ניתוח כשהוא סובל מפצעי ירי. מבית החולים נמסר כי "הסתיים ניתוח הראש של החייל שנפצע היום בפיגוע בגבעת אסף. הניתוח היה מורכב והשתתף בו צוות מומחים בנוירוכירורגיה ובכירורגיה פלסטית. מצבו מוסיף להיות קשה מאוד ועדיין נשקפת סכנה לחייו".