שעות ספורות לאחר הפיגוע שבו נרצחו שני חיילים ושניים נפצעו קשה, שחזרה הניצולה היחידה שיצאתה מהאירוע ללא פגע את רגעי הפחד: "התחלתי לרוץ לכיוון הכביש. עצרתי ג'יפ באמצע הכביש, שלפתי את החייל מהאוטו ואמרתי לו שהיה עכשיו פיגוע"

בטרמפיאדה מחוץ לישוב גבעת אסף עמדו היום בצהריים חמישה בני אדם, שלושה חיילי צה"ל שאבטחו את העמדה, צעירה כבת 20 ואישה כבת 50. כשהמחבל פתח בירי נרצחו במקום שני חיילים, חייל נוסף נפצע קשה מאוד והרופאים ממשיכים בשעה זו להילחם על חייו והצעירה כבת 20 שעמדה במקום בהמתנה לטראמפ ופצעה קשה ומאושפזת במצב יציב.

האישה כבת 50, שרי ארביב, מבית אל, היא היחידה מהטרמפיאדה בגבעת אסף שבנס לא נפגעה בפיגוע ולאחר ששוחררה מבית החולים שערי צדק, לאחר בדיקה קצרה, שחזרה את הרגעים הדרמטיים: "היו שם שלושה צעירים וצעירה שעמדה לידי. חיכיתי לרכב שייקח אותי לבית אל ורכבים לא עצרו. אני לא יודעת למה הסתובבתי אחורה, ראיתי שיש רכב שהחנה וחשבתי שזה מישהו שזיהה אותי ורצה לתת לי טרמפ הביתה".

"תוך כדי שאני מסתכלת על הרכב, הוא (המחבל) יוצא מהאוטו עם נשק ביד ויורה ירייה. אחד הנפגעים היה ליד הרגליים שלי והתחלתי לרוץ לכיוון הכביש. צרחתי, נופפתי בידיים, קיוויתי שמישהו יעצור, אבל אף אחד לא עצר. הגעתי לכביש הראשי, עצרתי ג'יפ באמצע הכביש, חייל פתח את הדלת, שלפתי את החייל מהאוטו, אמרתי לו שהיה עכשיו פיגוע והכניסו אותי לג'יפ. הם הלכו מיד לזירה ומשם התקשרתי לבעלי צורחת ומנסה לעכל את מה שראיתי".

"אני היחידה שיכולה לספר את מה שהיה שם כי השאר לא…", היא מסיימת בכאב. ארביב מסרה עדות מפורטת לכוחות הביטחון שמנהלים מצוד אחר המחבל וסיפר כי היורה נסע במכונית עם לוחית זיהוי ישראלית, "הוא לבש סווטשירט כחול. לא זכרתי אפילו אם הוא היה עם כובע. פנים גלויות, אולי עם מעט זיפים. עניין של שנייה שראיתי אותו". היא לא שמה לב האם המחבל היה הנוסע היחיד או שהוא היה עם נהג. "אני לא יודעת אם הוא יצא או מכיסא הנהג או מזה שליד".

עד נוסף לאירוע, הוא רז חן, מוכר בקיוסק מספר מטרים הזירה שהחיילים קנו אצלו דקות קודם לכן. נתתי להם את האוכל בטרמפיאדה. "הם באו, עשו קפה, אחד הזמין בורקס ועוד אחד מלוואח. נתתי להם בטרמפיאדה את האוכל. לאחר מכן ירדתי לפה למטה. ישבתי", הוא משחזר.

"ואז", הוא ממשיך, "אני שומע ירי. ואז אני ישר מנסה לקלוט מה קורה, מוציא את האקדח ויוצא לכיוון. ואז אני קולט בחורה בורחת לכיוון הצומת למטה. אחרי שהבנתי מה קורה יצאנו לכיוון החיילים והם היו שרועים על הרצפה. הרכב ברח במהירות אחרי הירי".

מתחקיר האירוע עולה רכב המחבלים/המחבל הגיע מכביש 60 ופנה בצומת גבעת אסף מערבה. המחבלים/המחבל עצרו את המכונית שלהם ליד הבטונדה, ולפחות אחד מהם יצא חמוש ופתח באש מטווח קצר לעבר שלושת לוחמי נצח יהודה של חטיבת כפיר, שעמדו בתחנה ליד האזרחים במטרה לאבטחם.

לפי חלק מהעדויות המחבלים אומנם הגיעו מכיוון כביש 60, אך ביצעו פניית פרסה בצומת גבעת אסף לאחר שכבר חלפו על פני הטרמפיאדה, בעודם מגיעים ממחסום פוקוס שממנו נכנסו. עדיין לא ברור אם הלוחמים הספיקו להשיב אש, אך המחבל או המחבלים הספיקו לשוב לרכבם ולהימלט ללא פגע. בזירה נותרו סימני פגיעות ירי ורסיסי ריקושט על רצפת התחנה ובקירות הברזל שלה.