אלוף פיקוד המרכז נדב פדן רומז כי חוליה אחת עומדת מאחורי פיגועי הטרור בעפרה ובצומת גבעת אסף: "בימים האחרונים הצליחה חוליית טרור של חמאס לפגע בנו ולגבות מאיתנו מחיר כבד". הרמטכ"ל קיים אתמול הערכת מצב מיוחדת בפיקוד המרכז

אלוף פיקוד המרכז נדב פדן רומז כי חוליה אחת עומדת מאחורי פיגועי הטרור בעפרה ובצומת גבעת אסף: "בימים האחרונים הצליחה חוליית טרור של חמאס לפגע בנו ולגבות מאיתנו מחיר כבד, גם במקרה הזה נרדוף אחריהם ונבוא עם החוליה הזאת חשבון", אמר.

בפתח דבריו אמר אלוף הפיקוד כי, "אני רוצה להשתתף בצער המשפחות ולאחל החלמה מהירה לפצועים. לא יהיה מקום מסתור ביו"ש למפגעים. צה"ל ימשיך וירדוף אותם. בעקבות הפיגוע אנחנו מתגברים כוחות, מגינים על הצירים והיישובים, ומרחיבים את המאמצים לסיכול טרור".

בתןך כך, הרמטכ"ל רב-אלוף גדי איזנקוט קיים הערכת מצב מיוחדת על רקע ההסלמה ביהודה ושומרון. הערכת המצב תתקיים בפיקוד מרכז עם מפקד הפיקוד אלוף נדב פדן, מפקדי גזרת יהודה ושומרון וגורמי ביטחון נוספים. במסגרת הערכת המצב יוצגו משימות הכוחות והתגבור לתקופה הקרובה.

כוחות צה"ל מבצעים בשעות האחרונות בידוק אינטנסיבי ותשאול אנשים בצירים מסביב לזירת הפיגוע, במקביל לפעילות מודיעינית, כדי לא לאפשר לחשוד חמוש להסתובב חופשי. כלי תקשורת פלסטיניים מדווחים שכוחות צה"ל נכנסו לאל בירה שברמאללה ומפעילים סגר בכניסות לרמאללה כחלק מהפעילות לאיתור היורים. עוד דווח שצה"ל סגר את מחסום חווארה, המחסום הראשי לשכם. לפי דיווח נוסף שטרם אומת, כוח מסתערבים עצר שלושה צעירים בצפון רמאללה.

הפעילות לאיתור המחבלים מתבצעת במספר מוקדים, ולא רק באזור שבו נמצא הרכב הנטוש – בגלל פרטי מידע שונים שמגיעים לשב"כ. במערכת הביטחון בוחנים אם הירי תואם לקליעי נשק מאירועי טרור בתקופה האחרונה, על מנת לקבוע את מידת הקשר בין הפיגועים.

מדובר בפיגוע השלישי היום, הבוקר מחבל חמוש בסכין הגיע ללעמדה של כוח מג"ב ברחוב הגיא בעיר העתיקה בירושלים. המחבל החל לדקור 2 שוטרים שהיו במקום ופצע אותם באורח קל ובינוני. הוא נורה וחוסל ע"י שוטרים שהיו בשטח. השוטרים, כאמור, נפצעו באורח קל ובינוני ופונו לבתי החולים בירושלים.