אירוע חריג סמוך לבית אל: לוחמים מגדוד נצח יהודה התעמתו הלילה (ראשון) עם שוטרי מג"ב במהלך הפגנה של פעילי ימין על גל הפיגועים האחרון בשטחים, כאשר כל צד טוען להתנהלות בעייתית של הצד השני. הסיפור המלא והגירסאות השונות - בפנים

אירוע חריג סמוך לבית אל: לוחמים מגדוד נצח יהודה התעמתו הלילה עם שוטרי מג"ב במהלך הפגנה של פעילי ימין על גל הפיגועים האחרון בשטחים. במהלך העימות, השתלטו השוטרים על אחד החיילים. האירוע התרחש לאחר ששני לוחמים בגדוד החרדי ניסו לשחרר שלושה מפגינים שיידו אבנים על פלסטינים ונעצרו על ידי השוטרים. במקום התפתח עימות פיזי, והחייל לא נעצר בסופו של דבר.

בעקבות התקרית קורא עו"ד איתמר בן גביר, מראשי עוצמה יהודית לחקור את שוטרי משמר הגבול שהיו מעורבים באירוע, ואף להעמידם לדין על התנהלותם ועל התערבותם במקצועיות עבודתם של חיילי נצח יהודה.

לדבריו, "לא אחת שוטרי מג"ב מנצלים לרעה את סמכותם וחורגים מתפקידם, אלא שאירוע זה הוא בבחינת חציית קו אדום בהתנהלותו המחפירה של מג"ב; אם עד כה חשבנו כי נראה את שוטרי מג"ב מתנכלים למתיישבים היהודים, כפי שהם עושים לא אחת ולא שתיים, הרי שמאמש אנו עדים להתנכלות חדשה: התנכלותם של שוטרי מג"ב לחיילים אשר חבריהם לשירות הצבאי נרצחו זה עתה, וכל פשעם היה סיוע למתיישבים הגיבורים שמחו על אותו רצח".

בן גביר אומר כי "מעבר לבעיה המשפטית הקשה העולה מהתנהלותם של אותם שוטרים באירוע, מדובר בפשע מוסרי. האויבים שלנו רואים אל התמונות ואת הפרסומים מאותו אירוע וצוחקים עלינו. מדובר בתמונות שמחזקות את התיאבון של המחבלים השפלים לבצע עוד פיגועים. אני קורא למפקד משטרת מג"ב ולמחלקה לחקירות שוטרים לפתוח בחקירת האירוע, על מנת למצות את הדין עם השוטרים המכים".

"יש לציין כי אחריות האירוע כולו רובצת על כתפיה של ממשלה ישראל", מוסיף בן גביר. "אם הגענו למצב בו שוטרים וחיילים נאבקים זה בזה, וכל זאת כתוצאה מרפיסות שלטונית מתמשכת מול הטרור, אזי האצבע המאשימה מופנית אל ממשלת ישראל. הממשלה החלשה והמתרפסת הזו צריכה ללכת הביתה, ויפה שעה אחת קודם".

ממג"ב נמסר בתגובה: "בפעילות הלילה של שוטרי מג"ב בפאתי רמאללה, התקיימה הפגנה בלתי חוקית של כ-50 מתיישבים. במסגרת ההפגנה נעצרו 3 חשודים אשר יידו אבנים לעבר בתים פלסטינים. לאחר שנעצרו, הגיעו לעבר כוחות מג"ב 2 חיילים שמשרתים באזור בניסיון לשחרר את העצורים. שוטרי מג"ב העבירו את החיילים להמשך טיפול של מפקדיהם. תחקור משותף של האירועים בשטח נמשך ע״י מפקדי צה״ל ומג״ב".