הקרע בממשלה לשיא: נתניהו ובנט מחריפים המתקפות ההדדיות

שרי הבית היהודי סירבו לתמוך במינויו הקבוע של רה"מ לתפקיד שר הביטחון, ונתנו את האות לקרב מילולי חסר תקדים בין הצדדים. "נואלת" כינה נתניהו את התנהלות בנט שהשיב: "הלוואי שבטרור היית נלחם כמו שאתה נלחם בנו". וזה לא נעצר כאן

העימות הפנימי בממשלה לשיא: שרי 'הבית היהודי' סירבו להצביע בעד מינויו הקבוע של ראש הממשלה לתפקיד שר הביטחון ונתנו את האות לעימות מילולי חסר תקדים בין הצדדים.

ע"פ דיווח של עמית סגל בחברת החדשות, שרת המשפטים איילת שקד אמרה בדיון כי היא תימנע בהצבעה על מינוי נתניהו לשר הביטחון משום ש"בנט צריך להיות השר". שר החינוך ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט הצטרף לדברים ופנה לנתניהו: "אתה לא יכול להיות שר ביטחון, הפירצה בגדר זה לא בג"ץ, זה צה"ל".

נתניהו, כך ע"פ הדיווח, השיב: "אתם עושים מעשה נואל, שמענו על האולטימטומים שלכם". בנט השיב: "חבל שבטרור לא נלחמים כמו בשרי הממשלה".

לאחר מכן הצטרף לחילופי הדברים גם שר התחבורה והמודיעין ישראל כ"ץ שהגן על נתניהו: "רה"מ יכול להיות גם ביטחון וגם חוץ במקביל לראש הממשלה". שקד השיבה: "זו חנופה כדי להיות שר החוץ".

מהליכוד נמסר בתגובה: "בנט פתח את הבוקר בהפגנה נגד הממשלה שבה הוא חבר, ולאחר מכן המשיך למופע אימים ילדותי בישיבת הממשלה בניסיון נואש לקבל את תיק הביטחון. ביטחון ישראל הוא מעל לפוליטיקה ותיק הביטחון הוא לא סידור עבודה או ג׳וב לנפתלי בנט".

בליכוד לא הסתפקו בתגובה זו וגורם בסביבת נתניהו חזר ותקף את בנט, תוך שהוא מאשים אותו בהפצת שקרים ובדיות בכוונה תחילה. "בניסיון הנואש שלו לקבל את תיק הביטחון, בנט לא מפסיק לפזר שקרים. רק לדוגמה: בניגוד לדבריו, בתי המחבלים של רוצחי אלכסנדר לבלוביץ, לבנה מליחי, יוסף קירמה ונעמה ואיתם הנקין – נהרסו על ידי צה״ל.

יתר הבתים שהזכיר בנט נמצאים בעיכובים משפטיים. אם לבנט חשוב העיקרון ולא הג׳וב, שיפנה לשרת המשפטים איילת שקד ויבקש לזרז את הריסתם. עד אז – מוטב שישתוק ויפסיק לשקר".

ההפגנה עליה מדובר בהודעת הליכוד היא מחאת ראשי הרשויות ביו"ש בה נטלו חלק גם שרי הבית היהודי. ראו הרחבה כאן

בתוך כך, יו"ר 'יש עתיד', ח"כ יאיר לפיד, קרא הבוקר לשרי הממשלה שלא לאשר את מינויו של נתניהו לתפקיד שר הביטחון. האזינו לדברים

2 תגובות

למה שמים הקלטה של האידיוט הזה?

"צמרת". כמו שאת המן הרשע תלו על צמרת העץ עם כל בניו. כבר יש לי צמרמורת מהממשלה הזאת.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן