על רקע המתיחות הביטחונית, ראש הממשלה ושר הביטחון ערך היום סיור בתעשייה האווירית • נתניהו: "מפתחים כאן מערכות נשק עם יכולות מיוחדות שאין לאף מדינה אחרת" • וגם: עם איזה ילד שיחק ראש הממשלה שח-מט


ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו ערך היום ביקור בתעשייה האווירית, כשבמהלכה יו״ר התעשייה האווירית הראל לוקר, מנכ״ל התעשייה האווירית נמרוד שפר ובכירים נוספים הציגו בפני ראש הממשלה כיוונים להתעצמותה של התעשייה והאופן בו כיוונים אלה יוכלו להועיל לביטחון הלאומי של מדינת ישראל.

במהלך הביקור סייר נתניהו בתערוכה במקום והוצגו בפניו אמצעים ויכולות טכנולוגיות בפיתוח התעשייה האווירית.

במהלך הסיור אמר ראש הממשלה, כי "יש פה צבר של מוחות ואנשים מאד מוכשרים שמפתחים את קצה השפיץ של ההגנה של מדינת ישראל, החל מלוויין מיקרו לוויני שנורה לחלל וכלה בטילים שרק את חלקם אתם רואים כאן מאחורי. החלל הוא תחום ענק שמדינת ישראל נכנסת אליו".

"מפתחים כאן טילים התקפיים שיכולים להגיע לכל מקום במרחב ולכל מטרה", הוסיף נתניהו. "זה הכוח ההתקפי של מדינת ישראל שהוא חשוב לנו בכל הזירות. מפתחים כאן מערכות נשק עם יכולות מיוחדות שאין לאף מדינה אחרת".

במענה לשאלה על עסקת המטוסים עם קרואטיה ענה נתניהו: "זה מתנהל בין המדינות. עסקתי בזה אישית, מוקדם מדי לומר כרגע דברים ברורים בעניין הזה. אנחנו פועלים".

במענה לשאלה על מפגש עם משפחות שכולות סיפר נתניהו: "היום נפגשתי עם משפחת חג׳בי (משפחתו של הנרצח זיו חג'בי שנרצח בפיגוע באזור התעשייה ברקן. ב.ב.) אחרי שהבטחתי בזמן השבעה לאלמנתו נטלי שניפגש. היא הביאה את שני ילדיה, אחד מהם גיא בן השבע אלוף שח. הבטתי לו שאשחק אתו משחק שחמט, אז הוא בא אליי למשרד עם המשפחה ואחרי סיור הם הוציאו את הלוח והתחלתי לשחק נגד הילד המוכשר הזה. אחרי ארבעים דקות היינו בתיקו, לא סיימנו כי הייתי חייב להגיע הנה. צילמנו את הלוח וקבענו שנמשיך. אני נפגש עם כל משפחה ואפגש גם עם המשפחה של קים ז״ל".

יו״ר התעשייה האווירית הראל לוקר: "אתה שמעת וראית פה מקצת מהיכולות שלנו, זה מימוש של הג׳ניוס היהודי במלוא עוצמתו. התעשייה האווירית יודעת להגיע לטובת עם ישראל לכל מקום שרק תחליט ולכל מקום שאנחנו נרצה. השמיים הם לא הגבול".