חולה חצבת מצפת שהשתתף ביום רביעי האחרון באירוע ה' בטבת של החסידות בכפר חב"ד, בו לקחו חלק כאלף בני אדם. מארגני האירוע הפיצו הודעה, בהן קראו לאנשים להתחסן בדחיפות ולעקוב אחר גילויי סימפטומים של המחלה

אדם חולה חצבת המתגורר בצפת נכח באירוע בכפר חב"ד שהתקיים ביום רביעי האחרון. הבוקר (שלישי) דווח ללשכת הבריאות ברמלה כי אדם שביקר באירוע, שבו השתתפו כאלף איש מרחבי הארץ, חולה במחלה.

ממשרד הבריאות נמסר כי "המשתתפים הידועים כסובלים מדיכוי חיסוני ששהו באירוע מתבקשים לפנות בהקדם להתייעצות על הצורך בקבלת חיסון סביל. לכל המשתתפים שנולדו משנת 1957 ואילך, לא חלו בחצבת בעבר ולא מחוסנים בשתי מנות חיסון נגד חצבת על פי שגרה, מומלץ לפנות עד לתאריך 18.12.18 ללשכות בריאות לפי מקום מגורים צורך השלמת חיסונים".

על פי אתר 'וואלה' חולה החצבת מצפת השתתף באירוע המרכזי לרגל ה' בטבת "דידן נצח" בכפר חב"ד, וחשף כאלף בני אדם שהשתתפו באירוע מכל רחבי הארץ למחלה המדבקת. בהודעה שנשלחה למשתתפי האירוע נכתב כי המשתתפים שלא חוסנו נגד חצבת בעבר צריכים לפנות בדחיפות לקופות החולים על מנת לקבל חיסון סביל למחלה. עוד נכתב כי משתתפים שביקרו באירוע, ויפתחו מחלת חום או פריחה בשלושת השבועות הקרובים מתבקשים לידע את הרופא המטפל כי היה במגע עם חולה חצבת.

מנתוני משרד הבריאות המעודכנים על אודות מספר מקרי החצבת שתועדו מאז התפרצות המחלה בחודש מרץ האחרון, כיום ישנם כ- 2,500 בני אדם שנדבקו במחלה בארץ. עוד עולה מהנתונים עולה שמחוז ירושלים מוביל במספר המקרים עם למעלה מ-1,600 נדבקים, אחריו נפת צפת עם למעלה מ-260 מקרים ואחריו מחוז תל אביב עם למעלה מ-244 מקרים. בנוסף, בפתח תקווה וברמלה תועדו כ-100 מקרים.

מתחילת החודש תועדו ברחבי הארץ כ-70 מקרים – ירידה משמעותית לעומת חודשי אוקטובר ונובמבר האחרונים אז עמד מספר מקרי ההידבקות על 948 ו-870. בהתייחס לגילאי ההידבקות במחלה, המספר הרב ביותר של הידבקות הוא בין גילאי שנה לארבע עם 724 מקרים, אחריו בין הגילאים חצי שנה ל-11 חודשים עם 343 מקרים ואחריו בין גילאי 10-19 עם 326 מקרי הידבקות. בנוסף, בין הגילאים 40-50 נדבקו במחלה 189 אנשים.