צילום: עמוס בן גרשום / לע"מ

גבעת אסף: ראש הממשלה הגיע למקום הפיגוע ואמר פרק תהילים

ראש הממשלה סייר היום בצומת גבעת אסף, שם אירע פיגוע הירי בו נרצחו שני לוחמי צה''ל ואמר פרק תהלים במקום • נתניהו: ״נחזק את ההתיישבות עוד יותר וננקוט את כל הצעדים נגד הטרור. לא נסבול טרור לא מעזה ולא מיו"ש. אנחנו נכה אותו ביד קשה"

ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו ביקר לפני זמן קצר בצומת גבעת אסף בה נרצחו שני לוחמי נצח יהודה יובל מור-יוסף ויוסף כהן הי"ד ואמר פרק תהלים במקום הפיגוע, כשבמהלכה עשה הערכת מצב ביטחונית במפקדת אוגדת איו"ש ובה הוחלט להשאיר את 'מחסום פוקוס' סגור לתקופה הקרוב.

לביקור במקום התלווה גם ראש מועצת בית אל שי אלון שבירך את ראש ההמשלה "על שהגיע לחזק אותנו בימים כאלה". אלון סיכם את הביקור ואמר כי "מצאתי את ראש הממשלה קשוב ומבקש ללמוד את השטח כדי שיוכל לקבל החלטות נכונות". אמר אלון והוסיף כי הוא מניח שבימים הקרובים תתקיים פגישה בין ראשי ההתיישבות לראש הממשלה בה ידונו במשותף על דרכים לחיזוק ההתיישבות.

בשיחה קצרה בין ראש המועצה לנתניהו סוכם להשאיר את 'מחסום פוקוס' סגור והוסבר כי דרכו נמלטו המחבלים בפיגועים האחרונים. במהלך הביקור נעמדו השניים מול הגלעד שהוקם במקום ואמרו יחד פרק תהלים כשגם הנוכחים במקום יכלו לשמוע את הפסוק "הנה לא ינום ולא ישן שומר ישראל".

רה״מ בנימין נתניהו אמר: ״בסוף השבוע היו 100 מעצרים ואתמול 36. זו רק שאלה של זמן עד שאנחנו נמצא גם את הרוצח הזה, כפי שמצאנו את האחרים, ונבוא איתו חשבון כפי שבאנו עם האחרים. הטרור הפלסטיני לא יעקור אותנו מכאן, המקום הזה הוא לב המולדת שלנו".

"אנחנו נחזק את ההתיישבות עוד יותר, כפי שעשינו עכשיו, וננקוט את כל הצעדים נגד הטרור, כולל צעדים נוספים. לא נסבול טרור לא מעזה ולא מיו"ש. אנחנו נכה אותו ביד קשה" הוסיף נתניהו וביקש לשבח "את ציבור המתיישבים שמגלה חוסן וכוח עמידה מול הטרור הרצחני הזה, ולשבח את מפקדי וחיילי צה"ל, ששומרים על כל אזרחי המדינה, סביב השעון, כל ימות השנה".

בהערכת המצב ביטחונית במפקדת אוגדת יהודה ושומרון במטה בנימין עם הרמטכ"ל רא"ל גדי איזנקוט, מפקד פיקוד המרכז אלוף נדב פדן, מפקד אוגדת יהודה ושומרון תא"ל ערן ניב ומפקדים בכירים נוספים, קיבל נתניהו סקירות ביטחוניות על הפעילות השוטפת של צה"ל בגזרת יהודה ושומרון לסיכול הטרור והגנת יישובים ושוחח עם מפקדי החטיבות והגדודים בגזרה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *