אחרי גל הפיגועים במועצה האזורית מטה בנימין, דו"ח חמור שמפרסמת המועצה מעלה כי רק בשנה האחרונה בוצעו בשטחה מאות אירועי טרור שונים • ישראל גנץ: "גרף האירועים מוכיח שהמציאות לא מאפשרת אורח חיים בריא ותקין"

אחרי גל הפיגועים האחרונה שגבה מספר קרבנות, המועצה האזורית מטה בנימין ערכו דו"ח פח"ע, בו מוצגים נתנונים מטרידים של מאות אירועי טרור שונים.

מהדו"ח שפורסם לראשונה באתר 'סרוגים', עולים נתונים חמורים של 32 אירועי ירי שהתרחשו רק השנה, בתחום המועצה האזורית, 900 אירועי יידויי אבנים ו-80 השלכות של בקבוקי תבערה וצמיגים בוערים. נתונים אלו נאספו ממוקד הביטחון של מועצת בנימין. הגוף המקשר בין הצבא ושאר גופי ההצלה לתושבים.

בתגובה לדו"ח, ראש המועצה אזורית מטה בנימין ישראל גנץ אמר, כי "גרף האירועים מוכיח שהמציאות היום היא לא מציאות שמאפשרת אורח חיים בריא ותקין. לא צריך לפגוש חיילים הרוגים בצומת כדי להבין שזה יכול לקרות. יש 32 אירועי ירי, שזה 32 אירועים יותר מידי. לא צריך שאישה תפצע מאבנים כדי להבין שזה 900 אירועים יותר מידי. אנחנו כראשי רשויות דורשים מהדרג המדיני לפעול- להגיע ל- 0 פיגועים, שיוכלו לנסוע בכבישים בבטחה".

"יש לנו רק רכבי ביטחון. אבל מישהו החליט שתושבי יהודה ושומרון ישלמו יותר על ביטחון. פעם המדינה הייתה מחזיקה את הרכבים. היום זה רק בהשתתפות. כיתות כוננות, מכשירי קשר, תאורות כבישים", הוסיף גנץ.