צילום: פלאש 90

חרדה בשדרות: האם חמאס חופר מנהרת טרור מתחת לעיר?

תושבי העיר הדרומית מתלונני על רעשים מוזרים שבוקעים מבטן האדמה ומעוררים את החשש מפני מנהרת טרור שחופר חמאס באזור. צה"ל: "לוקחים ברצינות את הטענות וכבר הערב ישלחו לשדרות כוחות יעודיים לבדוק בצורה משמעותית את הטענות"

ברקע התקדמותו של מבצע 'מגן צפוני' לאיתור ונטרול מנהרות חיזבאללה בגבול הצפון ולאחר שבחודשים האחרונים העריכו גורמי הביטחון כי איום המנהרות בחזית הדרומית יוסר לחלוטין כבר בתקופה הקרובה, מדווחים תושבי שדרות על רעשים חשודים הבוקעים מבטן האדמה בעירם.

ע"פ דיווח בחברת החדשות, התושבים מעידים על "רעשים מוזרים" שנשמעים מאדמת העיר בלילות האחרונים, ומעוררים את החשש מפני מנהרת טרור אותה חופר חמאס באזור.

למרות שהסיכויים שאכן מדובר במנהרת חמאס שנחפרה עד לאזור העיר – נמוכים, בצה"ל לא לוקחים סיכונים והודיעו כי יבדקו את הנושא.

"אנחנו לוקחים ברצינות את הטענות וכבר הערב ישלחו לשדרות כוחות יעודיים לבדוק בצורה משמעותית את הטענות", נמסר מצה"ל בתגובה לדיווח בחברת החדשות".

מעיריית שדרות נמסר: "ראשית, אנחנו מודים לתושבים על ערנותם ופנייתם הן אלינו והן לצבא. כל פניה שמגיעה נבדקת ביסודיות ואנו בקשר מתמיד עם האוגדה כדי לוודא שהדברים אכן נבדקים. למיטב הבנתנו שלוש מתוך ארבע פניות נבדקו ונשלל דבר קיומה של מנהרה. פניה רביעית נבדקת ממש ברגעים אלה. חשוב להדגיש שאין מנהרה שחדרה משטח רצועת עזה לעיר שדרות. העיר ממשיכה בחיי השגרה מלאי הפעילות שלה. כל תושב ששומע רעשים שאינם שגרתיים מוזמן לפנות אלינו או לצה"ל ואנו מבטיחים שפנייתו תטופל ביסודיות".

 

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *