המצוד אחר מבצעי הפיגוע בגבעת אסף נמשך, אולם במערכת הביטחון משוכנעים כי ישראל לא ניצבת בפני גל טרור נוסף. אנשי המקצוע העריכו באזני שרי הקבינט כי "הרשות הפלסטינית הבינה את המסר ולא מעוניינת להגיע למצב של איבוד שליטה"

המצוד אחרי המחבלים שביצעו את הפיגוע בגבעת אסף נמדך, אולם במערכת הביטחון משוכנעים כי למרות רצף הפיגועים האחרון – ישראל אינה ניצבת בפני גל טרור נוסף.

ע"פ דיווח בחברת החדשות, "שרי הקבינט עודכנו השבוע בהערכת מערכת הביטחון לפיה המצב הנוכחי אינו מהווה בשלב זה את תחילתו של גל טרור, בין היתר מכיוון שהרשות הפלסטינית הבינה את המסר ולא מעוניינת להגיע למצב של איבוד שליטה כי היא זו שתשלם את המחיר".

מוקדם יותר היום ביקר ראש הממשלה ושר הביטחון, בנימין נתניהו, בצומת גבעת אסף בה נרצחו שני לוחמי נצח יהודה יובל מור-יוסף ויוסף כהן הי"ד ואמר פרק תהלים במקום הפיגוע, כשבמהלכה עשה הערכת מצב ביטחונית במפקדת אוגדת איו"ש ובה הוחלט להשאיר את 'מחסום פוקוס' סגור לתקופה הקרוב.

לביקור במקום התלווה גם ראש מועצת בית אל שי אלון שבירך את ראש ההמשלה "על שהגיע לחזק אותנו בימים כאלה". אלון סיכם את הביקור ואמר כי "מצאתי את ראש הממשלה קשוב ומבקש ללמוד את השטח כדי שיוכל לקבל החלטות נכונות". אמר אלון והוסיף כי הוא מניח שבימים הקרובים תתקיים פגישה בין ראשי ההתיישבות לראש הממשלה בה ידונו במשותף על דרכים לחיזוק ההתיישבות.

בשיחה קצרה בין ראש המועצה לנתניהו סוכם להשאיר את 'מחסום פוקוס' סגור והוסבר כי דרכו נמלטו המחבלים בפיגועים האחרונים. במהלך הביקור נעמדו השניים מול הגלעד שהוקם במקום ואמרו יחד פרק תהלים כשגם הנוכחים במקום יכלו לשמוע את הפסוק "הנה לא ינום ולא ישן שומר ישראל".

רה״מ בנימין נתניהו אמר: ״בסוף השבוע היו 100 מעצרים ואתמול 36. זו רק שאלה של זמן עד שאנחנו נמצא גם את הרוצח הזה, כפי שמצאנו את האחרים, ונבוא איתו חשבון כפי שבאנו עם האחרים. הטרור הפלסטיני לא יעקור אותנו מכאן, המקום הזה הוא לב המולדת שלנו".

"אנחנו נחזק את ההתיישבות עוד יותר, כפי שעשינו עכשיו, וננקוט את כל הצעדים נגד הטרור, כולל צעדים נוספים. לא נסבול טרור לא מעזה ולא מיו"ש. אנחנו נכה אותו ביד קשה" הוסיף נתניהו וביקש לשבח "את ציבור המתיישבים שמגלה חוסן וכוח עמידה מול הטרור הרצחני הזה, ולשבח את מפקדי וחיילי צה"ל, ששומרים על כל אזרחי המדינה, סביב השעון, כל ימות השנה".

בהערכת המצב ביטחונית במפקדת אוגדת יהודה ושומרון במטה בנימין עם הרמטכ"ל רא"ל גדי איזנקוט, מפקד פיקוד המרכז אלוף נדב פדן, מפקד אוגדת יהודה ושומרון תא"ל ערן ניב ומפקדים בכירים נוספים, קיבל נתניהו סקירות ביטחוניות על הפעילות השוטפת של צה"ל בגזרת יהודה ושומרון לסיכול הטרור והגנת יישובים ושוחח עם מפקדי החטיבות והגדודים בגזרה.