"זו החלטה חסרת אחריות ופופוליסטית שנובעת אך ורק משיקולים פוליטיים על חשבון הביטחון של כל הציבור כולל המתיישבים", טוענים במערכת הביטחון נגד השר אריאל שמשיב: "לא אאפשר שום הפרה חד צדדית של ההסכמים"

בחברת החדשות נחשף הערב כי שר החקלאות, אורי אריאל, פתח במלחמת סחר מול הרשות הפלסטינית ועצר את ייבוא הפירות והירקות מהרשות לשטח ישראל עד להודעה חדשה. "אריאל עושה זאת בניגוד בניגוד מוחלט לדעה של גורמי הביטחון במנהל האזרחי שהתריעו שצעד כזה עלול להביא להסלמה בטחונית בגדה ולעודד את גל הטרור", כך בדיווח.

ע"פ הדיווח, לאחרונה נודע לאריאל מחקלאים ישראלים כי הרשות הפלסטינית הודיעה לסוחרי הבשר בשטחים שלא לרכוש טלאים מישראל, בניגוד להסכמים. שר החקלאות פנה למנהל האזרחי שם הבהירו לו שהרשות מוכנה לדבר ולמצוא פיתרון והפצירו בו לתת לכך הזדמנות ולא לפגוע בכלכלה הפלסטינית בעת הרגישה הזו.

אלא שהשר אריאל החליט להורות לגורמים בשטח לא לאפשר העברת סחורה חקלאיות (פירות וירקות) מהרשות הפלסטינית דרך המעברים לאלתר ועד להודעה חדשה.

"מדובר במכה קשה לכלכלה הפלסטינית משום שעפ"י הערכות מדובר על כ 280-300 טונות סחורה מדי יום שיגררו הפסד של מיליון שקל ליום לכלכלה הפלסטינית" מציינת העיתונאית דנה וייס שחשפה את החלטת השר.

"זו החלטה חסרת אחריות פופוליסטית שנובעת אך ורק משיקולים פוליטיים על חשבון הביטחון של כל הציבור כולל המתיישבים", טוענים במערכת הביטחון. לשיטת אותם גורמים ההנחייה אף תעודד הברחות ותביא לעליית מחירים כאן בארץ מוספים.

השר אריאל מסר בתגובה:"לא אאפשר שום הפרה חד צדדית של ההסכמים. כל הפרה תענה בתקיפות רבה".