בצל הנסיגה האמריקנית מסוריה, דיווח על הבנה שהושגה בין ישראל, מדינות הציר הסוני וארה"ב לבין נשיא רוסיה, לפיה צבאו יפעל לריסון חיזבאללה ואיראן בסוריה. בנוסף דווח על הסכמה להמשך הפעילות הישראלית נגד ההתבססות האיראנית

ההבנות שאפשרו את נסיגת האמריקנים מסוריה? העיתון 'ישראל היום' מדווח כי בטרם החליט נשיא ארה"ב טראמפ על הוצאת היועצים הצבאיים האמריקניים מסוריה, התנהל מאחורי הקלעים שיח דיפלומטי שכלל ציר ישראלי-ערבי-אמריקני מול רוסיה. ע"פ הדיווח שנסמך על גורם ישראלי, הושגו הבנות בין וושינגטון, ירושלים, עמאן וריאד לבין נשיא רוסיה פוטין, שלפיהן הצבא הרוסי בסוריה יפעל לריסון חיזבאללה ואיראן במדינה.

עוד דווח כי "רוסיה תמשיך לאפשר לישראל את חופש הפעולה כנגד מטרות של חיזבאללה ואיראן ונגד אמצעי לחימה "מפירי איזון" בסוריה". לדברי בכיר ירדני, ההבנות הללו בין דונלד טראמפ לוולדימיר פוטין הן שאפשרו את היציאה האמריקנית מסוריה.

עוד דווח מפי בכירים ירדנים כי מאחורי הקלעים מתקיים מאמץ משותף של ירדן, ישראל וסעודיה, במטרה למזער את האיום הנשקף מסוריה בשל נוכחות איראן וחיזבאללה במדינה, זאת לאחר הודעת ארה"ב כי תסיג את כוחותיה מסוריה.

"הבכירים הירדנים ששוחחו עם "ישראל היום" הדגישו כי בוושינגטון הבהירו למדינות הרלוונטיות כי גופי המודיעין והביון האמריקניים יגבירו משמעותית את שיתוף הפעולה הביטחוני עם ישראל, ירדן וסעודיה, בעיקר ברמה המודיעינית. זאת, כחלק מהמאבק במאמץ האיראני ליצור "מסדרון שיעי" מטהרן עד ביירות", כך בדיווח.

בנוסף דווח שגורמים בכירים במנגנוני המודיעין המצריים טענו כי בניגוד לישראל, סעודיה, ירדן ואפילו טורקיה – מצרים לא היתה בין המדינות שקיבלו התראה בדבר ההחלטה האמריקנית לצאת מסוריה.