מפקד מחוז ירושלים הודיע לשר גלעד ארדן כי הוא מתפטר מהמשטרה וכך גם פורש מהמרוץ למפכ"לות. מחר יודיע הלוי על החלטתו לממלא מקום המפכ"ל ניצב מוטי כהן במטרה שיימצא לו מחליף בהקדם האפשרי. "אלשיך עשה לו רצח אופי"

ניצב יורם הלוי הודיע לשר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, כי הוא מסיר את שמו מרשימת המועמדים לתפקיד המפכ"ל, ומסר כי הוא עוזב את המשטרה. כך דווח הערב ב'חדשות 10'.

בלשכתו של השר ארדן סירבו להגיב; במשטרה סירבו להתייחס. אך גורם בכיר אישר את הפרטים: "הלוי הודיע לארדן כי הוא מבקש לפרוש מהמשטרה ומההתמודדות על המפכ"לות. יעזוב את המשטרה לאחר שימונה מפקד מחוז חדש לירושלים".

מקורביו של הלוי אמרו הערב לעיתון הארץ כי, "הוא הודיע לארדן שהוא לא מוכן להיות חלק מהביזיון בסאגת מינוי המפכ"ל וכי הוא פורש מהמשטרה. אלשיך עשה לו רצח אופי והוא היה מוכן להתמודד מול כל טענה בועדת גולדברג, אף מועמד לא מתקרב לעשירית ממה שנתן למדינה".

ב'וואלה' צוטטו מקורבים להלוי שטוענים כי הסביר את החלטתו באי בחירתו לתפקיד המפכ"ל. "איני מוכן להיות גלגל חמישי", אמר הלוי למקורביו. "אם השר לא רוצה אותי כמפכ"ל, לא אשאר במשטרה".

החלטתו של הלוי באה בשיאה של סערת המינוי לתפקיד המפקח הכללי של משטרת ישראל. הלוי נחשב כמועמד כבר בתחילת המרוץ, אולם השר ארדן החליט בסופו של דבר למנות את משה אדרי לתפקיד. אלא שאז, לאחר שהוועדה המייעצת למינוי בכירים בראשות השופט בדימוס אליעזר גולדברג החליטה לפסול את מועמדותו לצד שורת פרסומים בנוגע להתנהלותו, בהם התייעצות עם בודקת הפוליגרף בטרם נבדק, הודיע אדרי על פרישתו מהמרוץ. מיד לאחר מכן, הלוי שוב הפך למועמד לתפקיד, אולם כעת החליט לפרוש מהמשטרה.

בתחילת החודש, לאחר שאדרי פרש והלוי חזר למירוץ, הניצב טען שהמפכ"ל היוצא, רוני אלשיך, התנגד למינויו ופעל נגדו. בשיחה עם מקורביו, הלוי תקף את אלשיך ואמר: "אני מוכן לעשות פוליגרף בשידור חי, שיבדקו אם יש לי קשר לבלפור שמלפור. מי שהדביק לי את הקשר הזה רצה והצליח לסכל את המועמדות שלי". לדבריו,"יש מישהו מאתנו שלא עשה טעות בחייו? לא חלילה טעות פלילית או משהו שמתקרב לכך. בגלל זה מוחקים לאדם נתינה של חיים שלמים?".

לאחר פסילת אדרי אמר ארדן למקורביו, "שיטת הבדיקה בוועדה והסירוב שלה לבדוק כמה מועמדים לפני ההחלטה שלי – תגרום לי עכשיו לחפש מועמד שבעיקר 'עובר' את הוועדה בכל מצב ולא בהכרח למצוא את המועמד המתאים ביותר לפקד על המשטרה".

הלוי שימש כמפקד מחוז ירושלים משנת 2016, ובמסגרת תפקידו היה אחראי בין השאר למהלכים לחיזוק המענה המשטרתי באירועים בשכונות מזרח ירושלים. לפני כן שימש כמפקד מחוז דרום במהלך מבצעי צוק איתן ועמוד ענן, וכן כמפקד אגף הקהילה והמשמר האזרחי.