חמושים שהגיעו עד לגדר המערכת של ישראל מכיון קו אלפא - קו מפורז המפריד בין סוריה לישראל - נורו על ידי כוחות צה"ל אך לא נפגעו. בעקבות הירי שבו החמושים לשטח סוריה מבלי לגרום לנזק או נפגעים

דובר צה"ל פרסם בשעה האחרונה כי חמושים התקרבו הלילה לגדר הגבול ברמת הגולן ותגובה חיילי צה"ל פתחו באש לעברם וכי לא היו נפגעים בקרב כוחות צה"ל.

בהודעה נאמר, כי החמושים שחצו את קו אלפא, הקו שתוחם את השטח המפורז בין ישראל לסוריה, התקרבו לגדר המערכת המפרידה בין שטח זה לישראל, אך לא חצו אותה.

תקרית זו מגיעה על רקע החלטת נשיא ארה"ב דונלד טראמפ להסיג את כוחות צבא ארה"ב מאדמות סוריה, כשלדבריו הסיבה לכך היא מאחר והמלחמה בדאעש – הושלמה. "הבסנו את ארגון דאעש בסוריה. זו הייתה הסיבה היחידה לנוכחותנו במדינה תחת הנשיאות שלי. המשימה הושלמה", כתב טראמפ בציוץ שפרסם ברשת החברתית טוויטר עם קבלת ההחלטה בשבוע שעבר.

בתגובה להחלטה זו אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו הבוקר, בפתח ישיבת הממשלה, כי ״ההחלטה להוציא את 2,000 חיילי ארה"ב מסוריה לא תשנה את המדיניות העקבית שלנו: אנחנו נמשיך לפעול נגד הניסיון של איראן להתבסס צבאית בסוריה, ובמידת הצורך – אף נרחיב את פעולתנו שם".

בדבריו הוסיף ראש הממשלה ואמר: "אני מבקש להרגיע את המודאגים – שיתוף הפעולה שלנו עם ארה"ב נמשך במלוא עוזו ומתבצע בתחומים רבים: בתחום המבצעי, בתחום המודיעיני ובתחומים ביטחוניים רבים נוספים".