אחרי התפטרות שרי 'ישראל ביתנו' ממשרדי הביטחון והעליה והקליטה, אמש החליט ראש הממשלה להפקיד בידי שר התיירות יריב לוין אף את תיק העלייה והקליטה • "אעשה הכל כדי להגביר את תנועת העולים ולשפר את הליכי הקליטה של הנמצאים עמנו כבר בישראל"

אחרי פרישת 'ישראל ביתנו' ממשלת ישראל ה-34, ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע הערב כי שר התיירות יריב לוין יחזיק מהערב ועד לסיומה של ממשלה זו גם בתיק העלייה והקליטה, זאת בתום הצבעה טלפונית של שרי הממשלה.

בתגובה להחלטה על מינויו, אמר השר יריב לוין: "אני מודה לראש הממשלה על האמון שנתן בי. עידוד העליה וקליטת העולים הן משימות ציוניות ראשונות במעלה, שזוהי זכות לעסוק בהן. אעשה בזמן העומד לרשותי כל שניתן כדי להגביר את תנועת העולים ולשפר את הליכי הקליטה של העולים שכבר נמצאים עמנו בישראל. בד בבד אמשיך לפעול לקידום התיירות כשאנו קובעים בימים אלה שיא היסטורי חדש ומקבלים את התייר הארבעה מיליון".

מרכז האופוזיציה, חבר הכנסת יואל חסון מהמחנה הציוני הגיב גם הוא להחלטה וכתב בחשבון הטוויטר שלו, כי "ההחלטה של רה"מ למנות את השר לוין למ"מ שר הקליטה מוכיחה כמה יש לנו ראש ממשלה ציני, זו החלטה מלאה בזלזול לא רק כלפי הציבור הישראלי אלא גם מול העם היהודי. נתניהו עובד, חושב ודואג רק לעצמו וכך נראות גם החלטותיו".

כזכור, לפני מעט יותר מחודש הודיע יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, כי הוא מתפטר מתפקיד שר הביטחון ופורש יחד עם מפלגתו מהקואליציה, כאשר בעקבות כך תיק הביטחון בו החזיק, יחד עם תיק העלייה והקליטה שהחזיקה חברתו למפלגה סופה לנדבר, הועבר לידי ראש הממשלה שכבר החזיק בתיקי הבריאות וחוץ.

במהלך התקופה שעברה מאז, בין חברי הליכוד ואף מחוצה לה בין חברים בקואליציה ניטש קרב על תיקים מסוימים. תחילה על תיק הביטחון ובהמשך על תיקי החוץ ועלייה והקליטה.

במהלך ישיבת שרי הליכוד אמר הבוקר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי ההחלטה על זהות שר העלייה והקליטה הבא תתקבל עד לשעה שתיים עשרה בלילה, ולעומת זאת בהקשר של מינוי שר החוץ, כפי שהתחייב שימנה אף לתפקיד זה שר, אמר נתניהו כי הוא יודיע על כך במהלך החודש הבא.