צילום: פלאש 90

הזווית המשפטית: מנדלבליט לא יפרסם החלטה סמוך לבחירות

בדיוק ביום בו החלו אצל היועמ"ש הדיונים בתיקי נתניהו, החליטו ראשי הקואליציה להקדים את הבחירות. במשרד המשפטים מיהרו להבהיר: "תהליך העבודה על תיקי החקירה הנוגעים לראש הממשלה נמשך כמתוכנן". פרסום המסקנות, ככל שיתקבלו - יתעכב

בדיוק ביום בו החלו אצל היועמ"ש הדיונים בתיקי נתניהו, החליטו ראשי הקואליציה להקדים את הבחירות, מה שהעלה את השאלה כיצד תיראה מערכת הבחירות כשעננת החקירות מרחפת מעל נתניהו – וכשהחלטה של היועמ"ש אופציונלית עוד לפני הבחירות.

בתגובה מיהרו להבהיר במשרד המשפטים כי הבחירות לא יפגעו בהמשך ההליכים השונים. בנוסף אם תתקבל הכרעה בענין הגשת כתב אישום – פרסומה יידחה לאחר הבחירות כדי שלא להשפיע על מהלכן התקין.

בהודעת משרד המשפטים נאמר: "במענה לפניות הרינו להבהיר כי תהליך העבודה על תיקי החקירה הנוגעים לראש הממשלה נמשך כמתוכנן. מדובר בתהליך עבודה סדור ומקצועי, שאיננו תלוי בארועים פוליטיים. מכל מקום קיימת הנחיית יועץ משפטי לממשלה בנושא "מדיניות התביעה והאכיפה לפני הבחירות לכנסת ולרשויות המקומיות". הנחייה זו פומבית ומפורסמת באתר משרד המשפטים".

עוד נמסר: "ככל שהכנסת תתפזר – רשויות אכיפת החוק תפעלנה לפי ההנחייה. כל פרסום אחר הוא בגדר ספקולציה בלבד, נוכח העובדה שתאריך סיום העבודה על התיקים עדיין לא ידוע".

 

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *